Łamał przepisy, bo żona zaczęła rodzić. Bytomscy policjanci zachowali się wzorowo

Policjanci bytomskiej drogówki ruszyli w pościg za kierowcą, który dwukrotnie przejechał na czerwonym świetle. Okazało się, że mężczyzna wiezie żonę na porodówkę.

We wtorek rano uwagę policję zwrócił kierowca, który w okolicy placu Sobieskiego przejechał na czerwonym świetle. To jednak nie wszystko, bo po chwili mężczyzna ponownie w ten sam sposób złamał przepisy. Funkcjonariusze drogówki ruszyli w pościg, którego finał był zaskakujący.

Okazało się, że kierowca jedzie z żoną, która właśnie zaczęła rodzić. Mężczyzna chciał jak najszybciej dotrzeć do szpitala przy ulicy Batorego. Policjanci nie wahali się i zaproponowali, aby 33-latek jechał za nimi.

- Ponieważ był to poranny szczyt komunikacyjny, była to jedyna słuszna decyzja, aby kobieta jak najszybciej dotarła do szpitala. W zaledwie kilka minut 31-latka dojechała do szpitala, gdzie szybko pielęgniarki objęły ją swoją opieką. Od jednej z nich policjanci usłyszeli, że był to już ostatni dzwonek, aby kobieta dotarła do szpitala - czytamy na stronie bytomskiej policji.

Kierowca nie dostał mandatu, co jest w pełni zrozumiałe w takiej sytuacji. Co ciekawe, jeden z policjantów tego samego dnia rano odwoził swoją żonę na porodówkę. Historia idealnie pasująca na scenariusz filmowy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt staw polnocny

Mogło dojść do tragedii! Mężczyzna topił się w...

Byt plywajacy autobus

Autobus z pasażerami został zalany. Utknął na...

Byt policjakryminakistyka

Kronika Policyjna: 1 czerwca [przegląd]

Byt zarekwirowalinielegalneautomaty

Kronika Policyjna: 20 kwietnia [przegląd]

Byt sanepid

Zamknięte szkoły i instytucje kultury

Byt poscig

Policja szuka świadków piątkowego pościgu....