Złodzieje sparaliżowali ruch kolejowy, aby ukraść węgiel

Szlak towarowy biegnący przez stację Bytom Bobrek został na kilka godzin sparaliżowany. To sprawka złodziei, którzy wysypali około 100 ton węgla.

Byt pociag towarowy

Kradzieże węgla od wielu lat są wielkim problemem dla kolei. Taki nielegalny sposób zarabiania pieniędzy jest popularny w Bytomiu. Najnowszy przypadek zyskał wielki rozgłos i piszą o nim portale informacyjne z całego kraju.

Do zdarzenia doszło we wtorek późnym popołudniem. Na trasie towarowej, na odcinku pomiędzy stacjami Bytom Bobrek-Zabrze Biskupice, złodzieje położyli na torach kawałek wełny mineralnej. Maszynista po najechaniu na "niespodziankę" był zmuszony zatrzymać cały skład, którym przewoził węgiel.

Złodzieje wykorzystali ten moment, by wysypać węgiel. Na torach znalazło się około 100 ton czarnego kruszcu. Węgiel został wysypany po obu stronach wagonów, co z kolei zablokowało sąsiednie tory, a to doprowadziło do wielkiego paraliżu na tym szlaku.

Kolej do późnych godzin nocnych sprzątała teren, aby przywrócić ruch pociągów. Dopiero w środę o drugiej w nocy jeden tor nadawał się do użytku. Złodziejom wszystko uschło na sucho, a to pewnie początek tego typu wydarzeń, co związane jest z rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt zawalenie kamienicy

Miejska kamienica dalej się wali

Byt samochod kierowca

Jedziesz na majówkę? Za darmo sprawdź swój...

Byt policja radiowoz

Tragedia w Bobrku: pobite przez matkę niemowlę...

Byt policja radiowoz

Policjant z Bytomia był członkiem mafii...

Byt 39 408710

Kronika Policyjna: 27 marca [przegląd]

Byt 39 384735

Najdroższy opał w mieście