Biblioteka w... centrum handlowym

Atrium Plejada to już nie tylko miejsce zakupów, spotkań i rozrywki. Teraz to także miejsce pełne kultury - w nowoczesnej odsłonie. W bytomskim centrum handlowym uruchomiona została właśnie Biblioteka Multimedialna z bogatym zbiorem e-booków.

Byt biblioteka plejada

Biblioteka Multimedialna powstała z myślą o wielbicielach literatury i gościach Atrium Plejada. Pomysł stworzenia tak nietypowej przestrzeni w centrum handlowym jest efektem współpracy dyrektora obiektu z dwoma znanymi czytelnikom portalami - Wolnelektury.pl oraz Publio.pl.

- Projekt wnętrza nawiązuje do klimatu dawnej, tradycyjnej biblioteki. Czytelnia została wyposażona w wygodne fotele, lampy stojące, małe stoliki i różnego rodzaju dodatki, jak koce, poduszki czy rośliny w doniczkach. To wszystko sprawia, że w centrum handlowym można poczuć się jak w przytulnym pokoju do czytania. Do skorzystania z tej niecodziennej atrakcji będziemy zapraszać wszystkich gości, którzy w trakcie pobytu w Atrium Plejada będą chcieli na chwilę odpocząć, oderwać się od zakupów i przysiąść w wygodnym miejscu, w ciszy, z dobrą lekturą - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Dzięki udostępnianym kodom QR, nadrukowanym na plakatach wiszących w Bibliotece, każdy klient będzie miał dostęp do fragmentów bądź całości książek w formacie pdf. Wystarczy telefonem zeskanować kod QR, który odsyła na odpowiednią stronę internetową i umożliwia czytanie wybranej publikacji. Tytuły będą cyklicznie zmieniane, aby czytelnicy mogli korzystać z wciąż nowych, atrakcyjnych propozycji. Na użytek Biblioteki Multimedialnej zaaranżowano lokal o powierzchni ok. 40 mkw. O relaksujący i przytulny wystrój pokoju do czytania zadbała sieć Jysk, tak by odwiedzający to miejsce goście mogli czerpać przyjemność z przebywania w nim i z beztroską zanurzyć się w lekturze.

- Dziś centrum handlowe to nie tylko zakupy. W myśl tej zasady tworzymy miejsca, które zaspokajają wszystkie potrzeby naszych gości. Chcemy, by w Atrium Plejada klienci czuli się komfortowo, bezpiecznie i mieli dostęp do jak najszerszej oferty zakupowej, gastronomicznej i rozrywkowej. Dążymy do tego, by nasz obiekt był miejscem spędzania miłych chwil zarówno podczas zakupów, jak i spotkań rodzinnych bądź z przyjaciółmi. Idea stworzenia nietypowej jak na standardy centrów handlowych oferty w Atrium Plejada to kolejny etap realizacji tej strategii - podsumowuje Joanna Plata.

Biblioteka Multimedialna znajduje się w lokalu mieszczącym się naprzeciwko salonu Deichmann i czynna jest codziennie w godzinach otwarcia centrum. Korzystanie z jej zbiorów jest bezpłatne. W czytelni znajduje się również punkt wymiany książek.

Więcej informacji na temat Biblioteki Multimedialnej oraz oferty Atrium Plejada można znaleźć na stronie internetowej www.atrium-plejada.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon