Biblioteka w... centrum handlowym

Atrium Plejada to już nie tylko miejsce zakupów, spotkań i rozrywki. Teraz to także miejsce pełne kultury - w nowoczesnej odsłonie. W bytomskim centrum handlowym uruchomiona została właśnie Biblioteka Multimedialna z bogatym zbiorem e-booków.

Byt biblioteka plejada

Biblioteka Multimedialna powstała z myślą o wielbicielach literatury i gościach Atrium Plejada. Pomysł stworzenia tak nietypowej przestrzeni w centrum handlowym jest efektem współpracy dyrektora obiektu z dwoma znanymi czytelnikom portalami - Wolnelektury.pl oraz Publio.pl.

- Projekt wnętrza nawiązuje do klimatu dawnej, tradycyjnej biblioteki. Czytelnia została wyposażona w wygodne fotele, lampy stojące, małe stoliki i różnego rodzaju dodatki, jak koce, poduszki czy rośliny w doniczkach. To wszystko sprawia, że w centrum handlowym można poczuć się jak w przytulnym pokoju do czytania. Do skorzystania z tej niecodziennej atrakcji będziemy zapraszać wszystkich gości, którzy w trakcie pobytu w Atrium Plejada będą chcieli na chwilę odpocząć, oderwać się od zakupów i przysiąść w wygodnym miejscu, w ciszy, z dobrą lekturą - mówi Joanna Plata, dyrektor Atrium Plejada.

Dzięki udostępnianym kodom QR, nadrukowanym na plakatach wiszących w Bibliotece, każdy klient będzie miał dostęp do fragmentów bądź całości książek w formacie pdf. Wystarczy telefonem zeskanować kod QR, który odsyła na odpowiednią stronę internetową i umożliwia czytanie wybranej publikacji. Tytuły będą cyklicznie zmieniane, aby czytelnicy mogli korzystać z wciąż nowych, atrakcyjnych propozycji. Na użytek Biblioteki Multimedialnej zaaranżowano lokal o powierzchni ok. 40 mkw. O relaksujący i przytulny wystrój pokoju do czytania zadbała sieć Jysk, tak by odwiedzający to miejsce goście mogli czerpać przyjemność z przebywania w nim i z beztroską zanurzyć się w lekturze.

- Dziś centrum handlowe to nie tylko zakupy. W myśl tej zasady tworzymy miejsca, które zaspokajają wszystkie potrzeby naszych gości. Chcemy, by w Atrium Plejada klienci czuli się komfortowo, bezpiecznie i mieli dostęp do jak najszerszej oferty zakupowej, gastronomicznej i rozrywkowej. Dążymy do tego, by nasz obiekt był miejscem spędzania miłych chwil zarówno podczas zakupów, jak i spotkań rodzinnych bądź z przyjaciółmi. Idea stworzenia nietypowej jak na standardy centrów handlowych oferty w Atrium Plejada to kolejny etap realizacji tej strategii - podsumowuje Joanna Plata.

Biblioteka Multimedialna znajduje się w lokalu mieszczącym się naprzeciwko salonu Deichmann i czynna jest codziennie w godzinach otwarcia centrum. Korzystanie z jej zbiorów jest bezpłatne. W czytelni znajduje się również punkt wymiany książek.

Więcej informacji na temat Biblioteki Multimedialnej oraz oferty Atrium Plejada można znaleźć na stronie internetowej www.atrium-plejada.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wystawa w palacu

Stawiają czoła wojnie i nowotworom

Agnieszka chylinska 1

Czerwiec w Beceku. Warsztaty, spektakle, Święto Miasta

Drań Agnieszka Chylińska

Klip do utworu "Drań" Chylińskiej nakręcono w Bytomiu

Fortepian cadenza w bytomiu

Przed Operą stanął fortepian. Na razie na próbę...

Ada asid

Techno wraca na Karb

Silesia of Love

Wygraj podwójny bilet na koncert Silesia of Love

Ewa Szybilska najlepszą śpiewaczką operową w Polsce

Ewelina Szybilska najlepszą śpiewaczką operową w Polsce