Czy Bartyla pojawi się na debacie?

Dotąd Damian Bartyla nie uczestniczył w żadnej debacie wyborczej. Zarówno w 2012, jak i w 2014 roku odmówił udziału. W najbliższą środę odbędzie się jedyna debata przed tegorocznymi wyborami, ale prezydent nie potwierdził jeszcze swojej obecności. Konkurenci będą dyskutować bez niego?

Byt DSC 1165

Debata przedwyborcza odbędzie się w środę, 17 października o godzinie 18:00 w Centrum Gorczyckiego przy parafii św. Jacka przy ul. Matejki 1. Organizatorami są: Bytomski.pl, Dziennik Zachodni oraz stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców Bytom w ramach projektu Bytomski Lew dofinansowanego przez Fundację im. Stefana Batorego.

Udział potwierdzili wszyscy kandydaci za wyjątkiem Damiana Bartyli, który nadal nie przekazał organizatorom swojej decyzji w tej sprawie. W sali Centrum Gorczyckigo na pewno skonfrontują się: Jan Kazimierz Czubak z SLD Lewicy Razem, Mariusz Janas z Prawa i Sprawiedliwości, Marek Michałowski ze stowarzyszenia Niezależni, Andrzej Panek z własnego komitetu, Andrzej Wężyk ze Wspólnego Bytomia oraz Mariusz Wołosz z Koalicji Obywatelskiej PO i .N.

Debatę poprowadzi Marcin Zasada, doświadczony dziennikarz związany od wielu lat z redakcją Dziennika Zachodniego, prowadzący również popularną audycję w Radiu Piekary pt. "Rozmowa Dnia", w której prowadzi wywiady z czołowymi politykami naszego regionu.

Wydarzenie będzie bezpłatne i otwarte dla mieszkańców, lecz organizatorzy uprzedzają, że liczba miejsc na sali jest ograniczona. Debata będzie transmitowana na żywo w Internecie na stronach naszego serwisu, dzięki czemu jej przebieg będzie można śledzić z każdego zakątka Ziemi, gdzie tylko dociera zasięg globalnej sieci.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Izabela Kloc Konferencja

Nasz region może odegrać ważną rolę w odbudowie Ukrainy

Byt euro w kolku

5 mld zł więcej dla województwa śląskiego

Byt m

Morawiecki w Bytomiu: Było tu 590 górników,...

Byt sesja rm grudzien 2019

Grudniowa sesja Rady Miejskiej w Bytomiu [LIVE]

Byt wiezyczka na rynku w bytomiu

Co dalej z rewitalizacją? Czy miasto potrzebuje...

Byt spolki loga

Poleciały głowy w zarządach

Byt panek szczesliwy

Sondaż Wyborczy DZ: Bartyla daleko w tyle