Sport i rekreacja nad Bytomką? Niedługo to będzie możliwe

Trwa rekultywacja terenów na granicy Szombierek i Łagiewnik w pobliżu rzeki Bytomki. Mieszkańcy zyskają nowe miejsca do spacerów, ale także do uprawiania sportu.

Byt boiska ul ostatnia

Teren, na którym trwają prace, ma powierzchnię 30 hektarów. Znajduje się na granicy Szombierek i Łagiewnik, a konkretnie pomiędzy rzeką Bytomką a ulicami Ostatnią, Modrzewskiego, Łagiewnicką i Szyby Rycerskie. Przez lata było to miejsce zaniedbane i zdegradowane przez ciężki przemysł. Teraz trwają prace, które mają zmienić to miejsce nie do poznania.

Po rekultywacji mieszkańcy zyskają tereny, gdzie będą mogli pospacerować, ale także uprawiać sport. W planach jest stworzenie sieci alejek, dróg rowerowych, a także siłowni plenerowych i aż czterech boisk sportowych.

To właśnie przy kompleksie najlepiej widać postęp prac. Wykonano już podbudowę pod boiska, a także założono instalację elektryczną, nawadniającą, system drenaży i zamontowano maszty oświetleniowe. Obecnie wykonawca skupia się na zapleczu socjalnym i technicznym.

Kolejnym etapem będzie wykonanie drogi dojazdowej, ścieżek rowerowych oraz spacerowych, siłowni plenerowych, a także pojawi się zieleń i teren zostanie uporządkowany.

Inwestycja będzie kosztować 24,3 mln złotych. Z budżetu miasta przeznaczono zaledwie 15%, a pozostałe środki pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wszystko ma zostać wykonane do maja przyszłego roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?