Bytomianie jednak się zmobilizowali [FREKWENCJA KOŃCOWA]

Bytom jest jednym z miast, w którym odbywa się ponowne głosowanie w wyborach na prezydenta miasta. Dziś mieszkańcy wybierają już tylko między dwoma kandydatami. Lokale wyborcze są otwarte do 21:00.

Byt glosowanie urna

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, Tomasz Bobrek, przekazał nam, że Policja na ten moment nie stwierdziła żadnych przypadków złamania ciszy wyborczej. Do naszej redakcji dotarły jednak informacje o osobach agitujących przed obwodowymi komisjami wyborczymi, lecz gdy na miejscu pojawia się patrol, to rozpływają się w powietrzu.

Za złamanie ciszy wyborczej grozi wysoka grzywna. Przypadki jej złamania należy zgłaszać bezpośrednio Policji lub prokuraturze. Cisza wyborcza będzie obowiązywać do zamknięcia lokali wyborczych, czyli do 21:00.

Miejska Komisja Wyborcza w Bytomiu przekazała nam informacje na temat frekwencji na godzinę 12:00. Ta wyniosła 10,03 procent. W pierwszej turze o tej porze frekwencja w Bytomiu wyniosła 11,3 proc.

AKTUALIZACJA - 18:15

Otrzymaliśmy najnowsze dane o frekwencji z Miejskiej Komisji Wyborczej. Do godziny 17:00 w głosowaniu wzięło udział tylko 26,15 proc. uprawnionych. Dwa tygodnie temu frekwencja o tej porze wynosiła 31,57 proc. Wygląda na to, że ostatecznie frekwencja będzie dużo niższa, niż w pierwszej turze.

AKTUALIZACJA - 05.11, 10:50

PKW przedstawiła ostateczne dane dotyczące frekwencji. Udział w drugiej turze wyborów w Bytomiu wzięło 35,26 proc. uprawnionych. To więcej, niż wyniosła frekwencja w pierwszej turze wyborów w 2014 r.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon