Bytomianie jednak się zmobilizowali [FREKWENCJA KOŃCOWA]

Bytom jest jednym z miast, w którym odbywa się ponowne głosowanie w wyborach na prezydenta miasta. Dziś mieszkańcy wybierają już tylko między dwoma kandydatami. Lokale wyborcze są otwarte do 21:00.

Byt glosowanie urna

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, Tomasz Bobrek, przekazał nam, że Policja na ten moment nie stwierdziła żadnych przypadków złamania ciszy wyborczej. Do naszej redakcji dotarły jednak informacje o osobach agitujących przed obwodowymi komisjami wyborczymi, lecz gdy na miejscu pojawia się patrol, to rozpływają się w powietrzu.

Za złamanie ciszy wyborczej grozi wysoka grzywna. Przypadki jej złamania należy zgłaszać bezpośrednio Policji lub prokuraturze. Cisza wyborcza będzie obowiązywać do zamknięcia lokali wyborczych, czyli do 21:00.

Miejska Komisja Wyborcza w Bytomiu przekazała nam informacje na temat frekwencji na godzinę 12:00. Ta wyniosła 10,03 procent. W pierwszej turze o tej porze frekwencja w Bytomiu wyniosła 11,3 proc.

AKTUALIZACJA - 18:15

Otrzymaliśmy najnowsze dane o frekwencji z Miejskiej Komisji Wyborczej. Do godziny 17:00 w głosowaniu wzięło udział tylko 26,15 proc. uprawnionych. Dwa tygodnie temu frekwencja o tej porze wynosiła 31,57 proc. Wygląda na to, że ostatecznie frekwencja będzie dużo niższa, niż w pierwszej turze.

AKTUALIZACJA - 05.11, 10:50

PKW przedstawiła ostateczne dane dotyczące frekwencji. Udział w drugiej turze wyborów w Bytomiu wzięło 35,26 proc. uprawnionych. To więcej, niż wyniosła frekwencja w pierwszej turze wyborów w 2014 r.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Damian Bartyla

Były prezydent może już objąć mandat radnego

Dziś nikt do końca nie wie, czym tak naprawdę ogrzewają swoje domy Polacy

ANALIZA. Palenie węglem zakazane od 2028 r.

Byt sala sejmu slaskiego

Zielone Śląskie - Sejmik jednogłośnie za nową...

Byt spotkanie z andrzejem duda

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Bytom

Byt kandydaci lewicy z bytomia w okregu 29

Lewica też stawia na Bytomian w wyborach do Sejmu

Byt protest pracownikow sadu

W sądzie źle zarabiają i dlatego protestują

Byt DSC 1032

Bartyla ZNÓW odmówił udziału w debacie