Zbierają na turniej dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży

W Bytomiu już po raz dziesiąty odbędzie się Regionalny Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie. OREW, organizator zawodów, zbiera pieniędze na nagrody i poczęstunek dla uczestników. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy nawet najdrobniejszą kwotą.

Byt rtpndmn

Impreza odbywa się nieprzerwanie od 2009 roku. Biorą w niej udział dzieci oraz młodzież niepełnosprawna intelektualnie w wieku od 7 do 24 lat. Turniej daje im możliwość wykazania się pod względem sportowym. Podczas rozgrywek promuje się zdrową rywalizację, radość z gry oraz szacunek dla przeciwnika.

Edycje zorganizowane w ostatnich latach cieszyły się dużym zainteresowaniem i sprawiły ich uczestnikom sporo radości. W tym roku do Bytomia ma przyjechać ok. 16 drużyn z rejonu południowej Polski. Łącznie w turnieju weźmie udział ok. 200 osób z niepełnosprawnością.

Tegoroczna edycja odbędzie się w hali Na Skarpie w Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego w dniu 22 listopada o 9:00. Rozgrywki będą powiedzone na dwie kategorie: Ośrodki Specjalne i Szkoły Specjalne, w których wyłaniani są zdobywcy I, II i III miejsca. Przyznawane będą także nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza zawodów.

Organizatorem turnieju jest Ośrodek Rechabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu. Ośrodek funkcjonuje od 2001 roku. Zapewnia on opiekę dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz chorobami współistniejącymi. Wychowankowie mogą w nim uzyskać różne rodzaje rehabilitacji i terapii, zarówno w formie zajęć indywidualnych, jak i grupowych.

Zbiórka na rzecz turnieju jest przeprowadzana na portalu Zrzutka.pl. OREW zebrał 45% z planowanej kwoty, a wpłaty można robić jeszcze tylko przez jeden dzień. Zachęcamy do wsparcia zbiórki nawet najdrobniejszą kwotą. Jeśli wiele osób wpłaci np. 5 zł, to może uzbierać się z tego pokaźna kwota. Link do zbiórki.

Podarowane pieniądze zostaną przeznaczone na nagrody rzeczowe, medale, dyplomy i puchary dla uczestników oraz poczęstunek dla zawodników i dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, które odwiedzą turniej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Budowa boiska przy ul. Józefczaka

Trwają inwestycje z Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

283660372 1996082820577852 2014459070609321285 n

Polonia szuka młodych piłkarzy. Akademia prowadzi nabór

Chlobuszewska karolina mma

Bytomianka mistrzynią świata w MMA

273418602 449620910207803 6987875912694432195 n

Bielszczanie dzielnie walczyli, ale na Polonię to za mało

Sekcje polonii bytom

Bytomscy piłkarze, koszykarze i hokeiści w jednym klubie

Górnik Zabrze Wisła Kraków

Górnik Zabrze vs Wisła Kraków – zapowiedź!

Byt kuczera

Kolejny judoka ze Śląska już bez szans na medal...