Z ratusza do zarządu województwa

PiS nieoczekiwanie przejęło władzę w naszym regionie. Na pierwszej sesji sejmiku wybrano nowy zarząd województwa. Jednym z członków została kierowniczka biura z bytomskiego magistratu.

Byt izabela domogala rozbark

Dzisiejszą wiadomością dnia na Śląsku jest polityczny transfer radnego sejmiku Wojciecha Kałuży z Nowoczesnej do Prawa i Sprawiedliwości. Za jego sprawą doszło do zaskakującej zmiany układu sił w województwie. W październikowych wyborach PiS zdobyło największą liczbę mandatów, ale mu zabrakło jednego do uzyskania większości. Jeszcze do wczoraj wydawało się, że przez kolejnych 5 lat w regionie będzie rządzić Koalicja Obywatelska do spółki z Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Polskim Stronnictwem Ludowym, lecz przejście Kałuży na drugą stronę barykady pokrzyżowało te plany.

PiS mając 23 radnych mógł na dzisiejszej sesji przeforsować swoich kandydatów do władz województwa. Przewodniczącym sejmiku został Jan Kawulok, natomiast na wiceprzewodniczącą wybrano Beatę Kocik. Najważniejsze stanowisko w regionie - marszałka województwa - zajął Jakub Chełstowski, były radny miejski z Tychów. Wicemarszałkami zostali poseł Dariusz Starzycki i wspomniany wyżej Wojciech Kałuża. Na członków zarządu województwa wybrano Michała Wosia, podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Izabelę Domogałę, kierowniczkę Biura Rewitalizacji i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

Domogała jest związana z bytomskim ratuszem od około dekady. W tym czasie zajmowała m.in. stanowiska kierownika Biura Obsługi Inwestora oraz Naczelnika Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich. Wczejśniej pracowała w sektorze prywatnym. Od 2014 roku jest radną Gminy Świerklaniec. W 2015 r. kandydowała do Sejmu z list PiS, ale nie uzyskała mandatu. Ma wykształcenie z zakresu negocjacji międzynarodowych, finansów i zarządzania.

fot. UM Bytom / Biuro Rewitalizacji i Funduszy Europejskich

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dziś nikt do końca nie wie, czym tak naprawdę ogrzewają swoje domy Polacy

ANALIZA. Palenie węglem zakazane od 2028 r.

Byt sala sejmu slaskiego

Zielone Śląskie - Sejmik jednogłośnie za nową...

Byt spotkanie z andrzejem duda

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Bytom

Byt kandydaci lewicy z bytomia w okregu 29

Lewica też stawia na Bytomian w wyborach do Sejmu

Byt protest pracownikow sadu

W sądzie źle zarabiają i dlatego protestują

Byt DSC 1032

Bartyla ZNÓW odmówił udziału w debacie

Byt bartyla dederko latacz

Sondaż wyborczy: Bartyla przegra w 2. turze