Zegar EC Szombierki znowu ożyje?

Klub Przyjaciół Elektrociepłowni Szombierki szykuje wyjątkową niespodziankę z okazji 98 urodzin tej placówki. Czy słynny zegar znowu będzie nam pokazywać czas?

Byt wieza zegarowa ec szombierki

Ogromna, piękna, ale niestety też bardzo zaniedbana. Elektrociepłownia Szombierki to jedna z najbardziej wyjątkowych budowli naszego miasta. Dlatego wielu mieszkańców niepokoi się o jej losy. Niedawno przepadła szansa na wielkie pieniądze, które pozwoliłyby uratować jedną z wizytówek Bytomia. Więcej o sprawie pisaliśmy w naszym portalu.

Społecznicy jednak nie poddają się i cały czas robią wiele, aby o EC Szombierki było głośno. Dlatego 1 grudnia zostanie zorganizowana impreza z okazji 98 urodzin tego miejsca. Główny punkt programu odbędzie się w wieży zegarowej.

- Jak urodziny to i prezenty. Pracujemy w pocie czoła, aby w dniu jej święta przewrócić Jubilatce sprawny mechanizm zegarowy na wieży oraz ponownie podświetlić jedną z tarcz największego bytomskiego czasomierza. Trzymajcie kciuki za powodzenie! - informują organizatorzy.

Wieża zegarowa nie działa od wielu lat. Ostatni raz została uruchomiona osiem lat temu. Teraz ma szansę na drugie życie i miejmy nadzieję, że od 1 grudnia mieszkańcy Bytomia znowu będą mogli z niej korzystać.

Klub Przyjaciół Elektrociepłowni Szombierki z okazji urodzin organizuje także kilka innych atrakcji. Goście będą mogli usiąść przy ognisku, spotkać się z byłymi pracownikami zakładu, a także zwiedzić wieżę zegarową i halę maszyn. Liczba zwiedzających jest jednak ograniczona i należy wcześniej wysłać zgłoszenie na adres mailowy szombierkiec@gmail.com.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich