Z Bytomia znów pojedziemy nad morze i do stolicy

PKP wprowadzają nowy rozkład jazdy. Od grudnia w Bytomiu będą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne do Trójmiasta i Warszawy. Pasażerów będą wozić m.in. nowoczesne składy Flirt 3 szwajcarskiej firmy Stadler.

Byt tlk bytom zabie doly

Nasz narodowy przewoźnik kolejowy zaprezentował szczegóły rozkładu jazdy na sezon 2018/2019. Wprowadzone zmiany mogą ucieszyć bytomian, bo wzbogacono siatkę połączeń o pociągi do Łodzi, Bydgoszczy, Torunia, Gdańska, Sopotu, Gdyni i Warszawy. Nowy harmonogram będzie obowiązywać od 9 grudnia 2018 r.

Połączenie z Pomorzem zapewni pociąg Intercity "Hutnik" relacji Katowice - Gdynia obsługiwany przez nowoczesne składy Flirt 3 dysponujące m.in. internetem WiFi, klimatyzacją, toaletami z przewijakiem dla niemowląt i wagonem restauracyjnym. "Hutnika" skierowano na tory biegnące przez Bytom i Tarnowskie Góry z powodu prac modernizacyjnych na jego podstawowej trasie. Pociąg będzie odjeżdżać z Bytomia o 7:04, a do Gdyni Głównej będzie docierać na 14:59. Po drodze będzie zatrzymywać się w m.in. Częstochowie, Łodzi, Włocławku, Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku i Sopocie. Z powrotem do naszego miasta "Hutnik" przyjedzie na 21:11.

Kolejną nowością jest bezpośrednie połączenie z Warszawą. Pociągi TLK "Górnik" z Bytomia przez Tarnowskie Góry, Częstochowę, Skierniewice i Żyrardów będą odjeżdżać o 3:36 nad ranem z naszego dworca, natomiast w Warszawie Centralnej będą zatrzymywać się o 7:28. Kurs powrotny z Warszawy będzie docierać do Bytomia na 23:51.

Rozkład w takiej formie będzie obowiązywać do 9 marca 2019 r.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT