Najpiękniejsze kamienice są w Bytomiu! [VIDEO]

Twórcy jednego z najpopularniejszych kanałów o architekturze na YouTube zachwycili się bytomskimi kamienicami. Tutejsze zabytki spodobały im się tak bardzo, że poświęcili im cały odcinek. Bytom określili mianem "największego zaskoczenia tego roku".

Byt architecture is a good idea bytom

"Architecture is a Good Idea" to wspólny projekt Radosława Gajdy i Natalii Szcześniak. W prosty i ciekawy sposób opowiadają o tajnikach budownictwa, designu i innych pokrewnych tematów. Ich filmy w odróżnieniu do tego, co zwykle jest publikowane na YouTube, mają spokojne tempo i wyróżniają się wysokim poziomem merytorycznym. Każdy odcinek jest oglądany przez kilkadziesiąt tysięcy internautów, a kanał subskrybuje już 81 tysięcy użytkowników YouTube.

Kilka tygodni temu w odcinku "Ulice i kamienice" autorzy kanału zapytali swoich widzów, gdzie są najpiękniejsze kamienice w Polsce. - Bardzo wiele osób odpowiedziało, że w Bytomiu... No to wszedłem na Google Maps, zrzuciłem tego żółtego ludzika gdzie bądź i się zachwyciłem! - powiedział Radosław Gajda. Twórcy zdecydowali się przyjechać do naszego miasta i zobaczyć je na własne oczy.

https://www.youtube.com/watch?v=s7Rc5q2j01U

Efektem ich wizyty jest kolejny odcinek z cyklu "Ulice i kamienice", który w całości został poświęcony trzem kamienicom przy głównym deptaku Bytomia: ulicy Dworcowej. "Architecture is a good idea" w fantastyczny sposób przedstawia ich walory widzom z całego świata. Nam z kolei pokazuje, jak wielki skarb posiadamy.

Twórcy kanału, choć zachwycili się bytomskimi kamienicami, to zwrócili uwagę na brzydotę najniższych pięter i panującego tam chaosu reklamowego. - Tam się pojawia okropna szyldoza. Te szyldy i witryny są każda z innej parafii, zupełnie niedostosowane do tego jak piękne są te fasady wyżej. A wystarczyłoby tylko zainspirować się tym, co jest wyżej, dowiązać kolorem albo proporcjami i można by było zrobić z tych kamienic "cukiereczki" - powiedział przed kamerą Gajda.

fot. Radosław Gajda, Natalia Szcześniak / kadr z filmu "BYTOM: ulice i kamienice | GOOD IDEA"

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom furka

Bytom na niepublikowanych wcześniej zdjęciach z lat 50-60

Byt mapa historyczna bytom rynek

Zobacz, przy jakiej ulicy mieszkałbyś w XIX...

Byt 86973834 790678648093119 4449090457955205120 n

Bytomianie przypomnieli dzieje Wojciecha...

Byt walki o miechowice

Powstała książka o zbrodni w Miechowicach

Byt schron plac akademicki

Dwa nowe schrony czekają na zwiedzających

Byt miglancowa

Mądra i piękna. Retro plotki oraz quiz z nagrodami

Byt mater dolorosa6

TMB pamięta o żołnierzach walczących o...