Nie było polowania w lesie. Do akcji wkroczyli aktywiści

W bytomskim lesie nie padł ani jeden strzał. Było jednak gorąco, bo na miejscu pojawili się aktywiści, a potem przyjechała także policja.

Byt polowanie

Duże poruszenie wywołała informacja sprzed kilku dni, w której mogliśmy przeczytać o zakazie wstępu do bytomskiego lasu. Koło Łowieckie "Orzeł" z Tarnowskich Gór zaplanowało trzy polowania na dziką zwierzynę. 25 listopada jednak tylko obeszli się smakiem.

Myśliwi zgodnie z planem pojawili się w niedzielę w wyznaczonym miejscu. W lesie jednak spotkali aktywistów z grupy Śląsk Przeciwko Myśliwym oraz Federacji Anarchistycznej Śląsk. Przedstawiciele tych organizacji w "Gazecie Wyborczej" zapewniają, że tylko obserwowali poczynania myśliwych, ale na miejscu i tak pojawiła się policja.

- W pewnym momencie myśliwi wezwali policję. Funkcjonariusze nas wylegitymowali, a my poprosiliśmy, by zbadali alkomatem osoby posiadające broń. Widzieliśmy jak wcześniej jeden z naganiaczy pił alkohol. Niektórzy panowie zachowali się agresywnie. Jedna z koleżanek została przez nich opluta. Policjanci po wykonaniu wszystkich czynności odjechali, a my zostaliśmy w lesie. Nie było żadnych podstaw prawnych nakazujących nam opuszczenie tego terenu - relacjonują aktywiści w "Gazecie Wyborczej".

W bytomskim lesie ostatecznie nie padł żaden strzał. Powody były dwa. Pierwszy to fakt, że pomimo ostrzeżeń na terenie polowania było dużo spacerowiczów i rowerzystów. To rodziło zbyt duże ryzyko postrzelenia człowieka. Drugi powód był związany ze zwierzyną. Myśliwi mieli polować głównie na dziki i lisy, ale tego dnia pojawiały się jedynie sarny oraz zające. Ostatecznie wszyscy się rozeszli.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?