Karma dla schroniska za niemal 20 tys. zł

Dzięki klientom sklepów Rossmann bytomskie schronisko dla bezpańskich zwierząt otrzymało wsparcie o wartości kilkunastu tysięcy złotych. W ten sposób sieć drogerii uczciła swoją 25. rocznicę działalności w Polsce.

Byt pies

W tym roku mija ćwierć wieku od kiedy firma Rossmann rozpoczęła działalność w naszym kraju. Sieć postanowiła uczcić ten jubileusz w szczególny sposób. W ramach drugiej edycji akcji "Pomagamy jak umiemy" przekaże instytucjom w całej Polsce produkty o wartości 5 milionów złotych.

Rossmann poprosił swoich pracowników o wskazanie organizacji charytatywnych ze swojego miasta lub regionu, którą firma powinna wesprzeć, a później klienci drogerii na stronie internetowej dokonali ostatecznej selekcji. W dalszym etapie osoby robiące zakupy w sklepach sieci przy użyciu aplikacji Klubu Rossmann wspierały wybrane domy dziecka, hospicja, schroniska dla zwierząt, czy domy samotnych matek. W każdym lokalu znajdowała się informacja, na jaką organizację są zbierane środki.

Akcja trwała od początku roku do końca października. W poprzedniej edycji Rossmann wsparł 147 instytucji produktami o wartości 3,5 mln zł, natomiast w tej odsłonie przekaże aż 222 organizacjom towary za 5 mln zł. 24 z nich znajduje się w województwie śląskim.

W Bytomiu Rossmann przekaże produkty Schronisku dla bezpańskich zwierząt przy ul. Łaszczyka 18 w Miechowicach. W ramach akcji trafią tam towary za łączną sumę 18 863,83 zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon