Zima nam niestraszna. Sprzęt już gotowy do walki ze śniegiem

Tony piasku, środków chemicznych i mnóstwo sprzętu do walki ze śniegiem. Firma odpowiedzialna za utrzymanie dróg i chodników w okresie zimowym zapewnia, że jest przygotowana na atak zimy.

Byt zima snieg odsniezanie

Pierwszy śnieg już za nami, ale intensywne opady dopiero nadejdą. Na razie zima tylko straszy, o czym świadczą lekkie mrozy w ostatnich dniach. Najbliższe prognozy są korzystne, bo synoptycy zapowiadają znacznie ocieplenie. Nasze miasto jest jednak przygotowane na srogie mrozy i wielkie śnieżyce.

Za utrzymanie dróg i chodników w okresie zimowym odpowiada przede wszystkim Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek. Firma przygotowała 600 ton piasku oraz 2900 ton środków chemicznych. W dodatku jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt.

Sześć pługo-solarek, dziesięć pługo-piaskarek do ulic, sześć pługo-piaskarek do chodników, pług wirnikowy, trzy ładowarki i wytwornica solanki. To wszystko ma pomóc dbać o to, by w trakcie zimy kierowcy i piesi mogli poruszać się po mieście bez większych utrudnień.

W gotowości są także pracownicy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Miejska jednostka w swojej bazie ma 6 ton soli oraz 50 ton piasku. Ponadto czternaście koksowników, skrzynie z piaskiem, ciągnik z pługiem i posypywarką, mikrociągnik ze szczotką obrotowym i posypywarką oraz koparko-ładowarkę.

- Warto również dodać, że drogi na terenie naszego miasta zostały podzielone na cztery kategorie zimowego utrzymania. Priorytetem zimowego utrzymania dróg w Bytomiu jest zapewnienie przejezdności głównych szlaków komunikacyjnych. Nasze służby szczególną uwagę zwracają na te drogi, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Przy głównych skrzyżowaniach w mieście, jak również w niektórych niebezpiecznych miejscach zostały ustawione także skrzynie z piaskiem, z których mogą korzystać również kierowcy podróżujący po Bytomiu - mówi na stronie miejskiego magistratu Ewa Nazarewicz, dyrektor Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Przez całą zimę działa także całodobowa linia telefoniczna. Pod numerem 32 42 07 780 dyspozytor będzie przyjmować zgłoszenia związane z zimowym utrzymaniem miasta. Wszystko zatem jest przygotowane, ale jak zwykle życie zweryfikuje, czy tym razem zima nie zaskoczyła drogowców.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego