W Bytomiu czuć już święta. Miasto wydało prawie 200 tys. zł

Bytomskie ulice już są świątecznie przystrojone, a na Rynku tradycyjnie pojawiła się wielka choinka. W tym roku miasto wydało na ozdoby niewiele mniej niż przed dwunastoma miesiącami.

Byt choinka rynek

Za około trzy tygodnie znowu będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia. W domach powoli ruszają przygotowania do tego wyjątkowego okresu i nie inaczej jest w mieście. Efekty widać od kilku dni, bo trwa montaż świątecznych dekoracji.

Na Rynku już pojawiła się wielka choinka, która jest tam stawiana każdego roku. Świąteczne iluminacje będą jeszcze w kilku innych centralnych punktach naszego miasta. Trafimy na nie przy ul. Dworcowej, pl. Sikorskiego, pl. Wolskiego, ul. Strzelców Bytomskich, pl. Bruninga, pl. Szalonka, w Parku im. M. Konopnickiej, na dworcu autobusowym i skwerze Bonczola.

Za montaż dekoracji świątecznych odpowiedzialne są dwie jednostki miejskie. To Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Zapytaliśmy, ile to kosztuje miasto.

- W tym roku Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu na oświetlenie świąteczne wyda 142 400 zł. Z kolei Miejski Zarząd Dróg i Mostów zlecił montaż 87 sztuk dekoracji i ozdób płaskich oraz przestrzenne 3D z podświetleniem LED - zmienione w stosunku do lat poprzednich na latarniach ulicznych przy najważniejszych ulicach oraz skrzyżowaniach w mieście. Koszt montażu i demontażu dekoracji to kwota 53 737 zł - wyjaśnia Urząd Miasta.

W tym roku udało się trochę zaoszczędzić, bo wydano prawie 10 tys. złotych mniej w porównaniu do poprzedniego roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji