Utrudnienia na wiadukcie do maja 2019 roku

Macie dość utrudnień na wiadukcie na ulicy Wrocławskiej? Przygotujcie się, że problemy będą trwać jeszcze pół roku. MZDiM oraz Węglokoks porozumiały się w sprawie wymiany kolejnych dylatacji.

W ostatnich miesiącach podróżowanie Drogą Krajową numer 94 jest udręką dla kierowców. Najpierw w marcu rozpoczęły się prace na wiadukcie, potem doszła przebudowa skrzyżowania ulicy Wrocławskiej z Reja, a teraz jeszcze trwa remont ulicy Konstytucji w okolicy dawnego McDonaldsa. Niestety, mamy złe informacje, bo utrudnienia potrwają jeszcze wiele miesięcy.

W listopadzie wprawdzie zakończono prace związane z wymianą dylatacji na wiadukcie, ale kierowcy nadal mogą poruszać się tylko jedną stroną jezdni. Okazuje się, że Węglokoks oraz Miejski Zarząd Dróg i Mostów podpisali porozumienie w sprawie wymiany kolejnych dylatacji.

W praktyce oznacza to, że zwężenie i ograniczenie prędkości nadal będzie obowiązywać. W dodatku dość długo, bo zakończenie prac planowane jest na maj 2019 roku.

Dylatacje są jednym z kluczowych elementów wiaduktu. To na nie są przenoszone wszelkie obciążenia, odkształcenia i przesunięcia. W pierwszym etapie prac wymieniono te najbardziej uszkodzone. Sprawa była bardzo poważna, bo istniało ryzyko zamknięcia wiaduktu.

Wiadukt na ulicy Wrocławskiej od lat jest problematyczny. Skutki szkód górniczych naprawiano już w 2011 i 2014 roku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!