Mikołaje będą biegać dla Burych Misiów

Biegacze w przebraniach Świętych Mikołajów ponownie przemkną ulicami Bytomia. Jak w ubiegłym roku, uczestnicy biegu wesprą w ten sposób Wspólnotę Burego Misia.

Byt bieg sw mikolajow

Impreza jest organizowana przez stowarzyszenie MYbytomianie już po raz szósty. Do startu zapisało się już niemal 250 osób ze Śląska i Zagłębia.

Wydarzenie rozpocznie się na bytomskim Rynku w sobotę, 8 grudnia, o 10:00 od biegów dla dzieci na dystansach od 100 do 400 m. Godzinę później wystartują dorośli. Trasa będzie składać się z czterech pętli o łącznej długości 4,8 km.

Zapisy są prowadzone poprzez stronę elektronicznezapisy.pl oraz w biurze zawodów w galerii Agora na trzecim piętrze w godzinach od 9:00 do 10:45. Udział dla dzieci jest bezpłatny, natomiast wpisowe dla dorosłych wynosi 20 zł. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na pomoc dla Wspólnoty Burego Misia.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe zawieszki oraz certyfikaty, a najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymają statuetki oraz słodkie upominki. Organizatorzy proszą wszystkich biegaczy o zabranie ze sobą mikołajowych przebrań - nawet symbolicznych jak np. czerwona czapka, czy rękawice.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nadzieja Bytom 5

Zapomniana dzielnica Bytomia ma Nadzieję. Niezła jest

Szombierki bytom iv liga

Lider potwierdził swoje aspiracje. Szombierki walczyły

D4 N6649 kopia

Polonia Bytom mistrzem sezonu zasadniczego MHL

Szombierki skończyły jesień na 10. miejscu

Szombierki na koniec jesieni wygrały trochę spokoju

Mistrzostwa slaska w akrobatyce artystycznej 28

Mistrzowskie gimnastyczki wystąpiły w Bytomiu

Byt mur szombierki mecz

Rozebrano mur przy Zabrzańskiej. To była...

Byt 3

Polonia Bytom może spać spokojnie. Jest...