Przedszkolaki zostały piłkarzami Polonii Bytom

Już oficjalnie wystartowała Akademia Przedszkolaka Polonii Bytom. Najmłodsi piłkarze dostali swoje pierwsze niebiesko-czerwone koszulki, a teraz przyszedł czas na rozwijanie swoich umiejętności i to nie tylko piłkarskich.

Byt akademia przedszkolaka polonia

Szkolenie dzieci i młodzieży to obecnie najbardziej rozsądna droga dla bytomskich klubów, aby w przyszłości osiągać sukcesy. Dlatego też kluby coraz większą uwagę skupiają właśnie na tym aspekcie. Nie inaczej jest w Polonii Bytom, gdzie od dłuższego czasu małymi krokami tworzy się struktury, mające pomóc w wyławianiu i szlifowaniu piłkarskich talentów.

W tym celu ruszono z nową inicjatywą, która nazywa się Akademia Przedszkolaka. Dzięki niej 5 i 6-letnie dzieci mogą rozwijać swoje sportowe pasje. Oferta dla maluchów jest bardzo atrakcyjna, bo akademia oferuje nie tylko treningi piłkarskie, ale także zajęcia judo z Kamilem Grabowskim i zajęcia intelektualne z elementami rytmiki prowadzone przez Magdalenę Rakoczy.

Takie podejście do szkolenia zasługuje na poklask, bo połączenie tych trzech elementów dobrze wpłynie na ich rozwój. Wiadomo bowiem, że dzieci z wiekiem zmieniają zainteresowania, niektóre całkowicie kończą ze sportem, a dzięki wszechstronnym zajęciom będą po prostu zdrowsze i lepiej rozwinięte na wielu płaszczyznach.

Zajęcia trwają od niedawna. Treningi z 5-latkami prowadzi Łukasz Matusiak z Dawidem Skrzypińskim. 6-latków prowadzą Dawid Mróz i Norbert Radkiewicz.

We wtorek 11 grudnia przygotowano dla małych piłkarzy wielkie przeżycie. W restauracji The Piano odbyło się oficjalne pasowanie na piłkarza Polonii Bytom. Dzieci odebrały koszulki ze swoimi imionami oraz proporczyki, a stowarzyszenie kibiców wręczyło im kalendarze na przyszły rok.

djembed

Takie inicjatywy zasługują na pochwały. Polonia w końcu zaczyna iść z duchem czasu w kwestii szkolenia dzieci i młodzieży. Na efekty przyjdzie czekać wiele lat, ale przy dużej cierpliwości i sumiennej pracy będą one zadowalające.

Fot. Youtube/PB TV

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Frech magdalena tenis

Magdalena Fręch nie zagra w Australian Open

Chojnowski patryk tenis

Zawodnik Polonii Bytom zdobył mistrzostwo świata

Bytom pobiegnie dla Jasia. Pięciolatek z walczy o zdrowie

Bytom pobiegnie dla Jasia. Pięciolatek z walczy o zdrowie

Ryszard wieczorek polonia bytom

Polonia Bytom ma nowego trenera. Niedawno ją ograł

Skarpa bytom wspinaczka

Wybitni wspinacze będą się ścigać w Bytomiu

Polonia Bytom wygrała Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom

Polonia z okręgowym pucharem. Finał do jednej bramki

269609188 307445714755558 6108923502035181072 n

Przyjaźń została poza boiskiem. Chłodne przyjęcie w Opolu