Słynny judoka Paweł Zagrodnik zakończył karierę

Paweł Zagrodnik w wieku 31 lat postanowił zakończyć profesjonalną karierę. W ostatnich latach był jednym z najlepszych zawodników Czarnych Bytom.

Byt zagrodnik pawel judo

Czarni Bytom wychowali wielu świetnych judoków, a do tego grona można zaliczyć Pawła Zagrodnika. W ostatnich latach był on czołową postacią bytomskiego klubu i zdobywał medale na arenach krajowych oraz międzynarodowych.

Dziennikarz Leszek Błażyński 17 grudnia poinformował, że Zagrodnik postanowił zakończyć karierę w wieku 31 lat. Co stoi za tą decyzją, nie wiadomo, ale już ponad rok temu bytomski sportowiec rozważał taką możliwość.

- Nie ukrywam, że jest mi coraz trudniej rywalizować z czołówką światową. We wrześniu skończę 30 lat, można powiedzieć dopiero 30 lat, ale w reprezentacji jestem jednym z najstarszych. Poza tym, jak na judo to już dość sporo lat, a ja dodatkowo przecież od 15 sezonów ćwiczę na wysokim poziomie. Kiedyś mogłem wykonać kilka bardzo mocnych treningów i po krótkim odpoczynku wracałem na matę. Teraz jest znacznie gorzej, głowa chce walczyć, ale całe ciało odmawia posłuszeństwa - mówił w portalu onet.pl.

Największy sukces judoka Czarnych osiągnął w 2012, gdy na mistrzostwach Europy w Czelabińsku zdobył brązowy medal w rywalizacji drużynowej. Zdobywał medale także w młodzieżowych mistrzostwach Europy, a także w mistrzostwach Polski juniorów i seniorów. Największe rozczarowanie przeżył podczas igrzysk olimpijskich 2012 w Londynie.

To wtedy Zagrodnik był o krok od olimpijskiego medalu. Do Londynu pojechał w zastępstwie za kontuzjowanego Tomasza Kowalskiego. Doszedł do walki o brąz, ale po dogrywce przegrał z Masashim Ebinumą. Porażka wzbudziła duże kontrowersje, bo nie brakowało opinii, że Polak w regulaminowym czasie wykonał ippon, który dałby mu zwycięstwo.

Warto jeszcze raz wrócić do rozmowy sprzed roku, w której Zagrodnik zdradził, jakie ma plany po zakończeniu profesjonalnej przygody z judo.

- Gdybym miał zostać w judo jako trener, to zdecydowanie bardziej widziałbym się w pracy z zawodnikami na wyższym poziomie, powiedzmy od juniorów. Jeśli wybiorę rozbrat ze sportem, zapewne pójdę w kierunku tworzenia stron internetowych, grafiki, a nawet fotografowania, bowiem moja dziewczyna ma firmę z branży foto - mówił w 2017 roku.

Na razie wiele wskazuje na to, że poświęcił się pracy z młodzieżą. Wychowanek Czarnych Bytom popularyzuje swój ukochany sport w internecie i jest jednym z twórców kanały na Youtube "ABC Judo".

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szombierki już trenują i grają

Bytomski5 polwyp

Sprintem przez boiska: spadek Polonii, chaos w...

Bytomski5 playoffmarzeckk

Zwycięstwo w pierwszym spotkaniu serii PLAY OFF

Carbo-Koks TTS Polonia Bytom wygrywa

Bytomski4 hokej pb

Hokejowa Polonia miała udany weekend

Bytomski4 hokej2

HC GKS Katowice - TMH Polonia Bytom 2:0

Bytomski2 5215d30a118c41 20782777

Turniej tenisowy ATP w Bytomiu