Hokeiści uciekają z tonącego okrętu. Polonia stała się chłopcem do bicia

Tak źle nie było od wielu lat. Hokeiści Polonii Bytom na zwycięstwo czekają od 2 listopada. Niestety, nie zapowiada się na lepsze czasy, bo z każdym tygodniem drużyna coraz bardziej się rozpada.

Byt biedronka strzelcow bytom

Za kilka miesięcy miną dwa lata od brązowego medalu mistrzostw Polski bytomskich hokeistów. Sukces miał zwiastować lepsze czasy, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna. W obecnym sezonie Polonia Bytom stała się dostarczycielem punktów, na co wpływ ma bardzo trudna sytuacja finansowa.

Drużyna ostatni raz wygrała 2 listopada. Obecnie ma serię dwunastu porażek z rzędu. To jeszcze nic, bo rywale zaczęli gromić niebiesko-czerwonych. GKS Katowice wygrał 12:2, a dwa dni później Podhale Nowy Targ 8:1. Wcześniej Polonia przegrała z reprezentacją U-23, która jest czerwoną latarnią ligi i niemal każdy bez problemu z nią wygrywa.

Trudno się jednak dziwić takim wynikom. Z każdym tygodniem kadra robi się coraz szczuplejsza. Czołowi zawodnicy uciekają z tonącego okrętu, bo mają już dość grania za darmo. W kilka tygodni z klubem pożegnało się aż ośmiu hokeistów!

Błażej Salamon, Matej Cunik, Filip Stoklasa, Jakub Jaworski, Marcin Frączek, Michaił Samusienka, a ostatnio David Turoń i Siarhiej Kukuszkin. Ich już przy Pułaskiego nie ma, a każdy z nich był bardzo ważną częścią zespołu. Na ich miejsce oczywiście nikt nie przyszedł, bo na to nie ma żadnych środków.

Niedawno nowe władze naszego miasta spotkały się z zawodnikami. Czy padły jakieś konkretne deklaracje, nie wiadomo. Ostatnie odejścia jednak wskazują na to, że niektórzy hokeiści stracili nadzieję, że będzie lepiej i zaczną spływać pieniądze, na które uczciwie zapracowal. Prezydent Mariusz Wołosz złożył jedynie taką obietnicę.

- Rozważamy wszystkie możliwości pomocy miasta dla klubu. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami TMH Polonia Bytom. Na pewno będziemy starać się, aby zespół dokończył ten sezon - mówił podczas spotkania.

Obecnie miejskie władze pracują nad tym, by pozyskać fundusze z Ministerstwa Sportu na budowę nowego lodowiska. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

fot. Facebook/Węglokoks Kraj Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt stodola2

Śnieżny paraliż w Stodole. Mecz odwołany,...

Byt cracovia polonia hokej

Hokej: po siedmiu porażkach w końcu przyszło...

Byt strefa kibica plejada

Strefy kibica: tu zobaczysz mecze Polaków

Byt polonia tychy hokej

Hokej: Polonia kończy udział w play-off [VIDEO]

Byt budowa hali tenisowej 01

Nowa hala tenisowa rośnie na naszych oczach [FOTO]

Byt pilka murawa

Sprintem przez boiska: bytomscy piłkarze...

Byt stadion polonia bytom

Stadion na kredyt i bez dofinansowania