Zbierają na prezent dla małego Radka

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od Wigilii Bożego Narodzenia. 5-letni Radek spędzi ją inaczej niż do tej pory, bo nie w domu, tylko na szpitalnym łóżku. Trwa internetowa zbiórka na wsparcie jego rodziny.

Byt cicha noc

Twórcy zrzutki pytają: Jak cicha jest noc matki, która czuwa przy łóżku chorego dziecka? U Radka, wesołego dziecka z jednego z bytomskich przedszkoli, zdiagnozowano chorobę, z którą nie poradziłoby sobie wielu dorosłych. Lekarze wykryli u niego wyściółczaka anaplastycznego III stopnia, czyli prościej ujmując, złośliwy nowotwór mózgu. Aby trwać przy Radku w szpitalu, jego mama rzuciła pracę i teraz nieustannie czuwa przy swoim dziecku. Od tamtej pory spędziła dużo cichych nocy...

Pod hasłem #CichaNoc setki dobrych ludzi wspiera dzielnego Radka i jego rodzinę dobrym słowem, ale też pieniędzmi. Na portalu Zrzutka.pl trwa kwesta na rzecz chorego chłopca. Jej twórcy chcą mu podarować po tysiąc złotych na każdy miesiąc kolejnego roku walki o jego życie - w sumie 12 tys. zł. Do końca zbiórki zostały tylko 3 dni, ale cel jest już blisko. Dotąd uzbierano już 11,3 tys. zł. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na subkonto Radka w Fundacji Iskierka, co zostanie potwierdzone wyciągiem z konta.

- Chcemy pomóc małemu, walecznemu Radkowi i jego dzielnym rodzicom, by mogli się choć trochę mniej przejmować pieniędzmi - czy ich w ogóle wystarczy, skąd pożyczyć, jak zapłacić za te i tamte leki, dojazdy, porady, obiady, zwykłe rachunki z jednej pensji? - napisali inicjatorzy akcji.

Zachęcamy do przyłączenia się do #CichejNocy. Sprawmy Radkowi najlepszy prezent na święta - pomóżmy mu przeżyć. Link do zbiórki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości