Będą strzelać w lesie

Ponownie ostrzegamy - w Bytomiu znów odbędzie się polowanie. W jego trakcie dla własnego bezpieczeństwa lepiej unikać wchodzenia do lasu.

Byt las sucha gora

W sobotę, 5 stycznia ma odbyć się kolejne z serii polowań w kompleksie leśnym na północy Bytomia. Tym razem obejmie ono Łowisko nr 1 i 2 na południe od ul. Długiej w Tarnowskich Górach z wyłączeniem Rezerwatu "Segiet" do ul. Suchogórskiej w Bytomiu. Kontrolowany odstrzał dzików przeprowadzi Koło Łowieckie "Orzeł" Tarnowskie Góry. Polowanie zaplanowano na godziny 8:00 - 14:00.

Urząd Miejski w Bytomiu zaleca, by mieszkańcy ze względów bezpieczeństwa nie wchodzili w tym czasie do lasu i nie spacerowali w rejonie łowiska.

Mieszkańcy Suchej Góry stworzyli petycję w sprawie odłowienia dzików, w której napisali: Zwierzęta te codziennie podchodzą pod nasze domy, a nawet przedzierają się przez ogrodzenia i ryją ziemię na naszych posesjach(...) Zagrożone jest nasze bezpieczeństwo. Boimy się wychodzić z domu, bo po ulicach spacerują dziki. Z podobnymi problemami od dawna spotykają się też miechowiczanie, gdzie autostrada przecięła na pół tamtejszy las oraz mieszkańcy Stolarzowic, Górnik, Stroszka, Łagiewnik i Rozbarku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?