Bytom zagra z WOŚP [PROGRAM]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Bytomiu jeszcze głóśniej, niż w minionych latach. Imprezy związane z 27. finałem obędą się w Śródmieściu, Miechowicach oraz Szombierkach. Gwiazdą wieczoru będą Pudelsi.

Byt final wosp bytom 2018

Tegoroczny finał w całej Polsce (i nie tylko!) odbędzie się w niedzielę, 13 stycznia. Tego dna fundacja Jurka Owsiaka będzie zbierać pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, zajmujących się diagnozą oraz pomocą najciężej chorym dzieciom. W całym kraju działa niemal 50 takich placówek. Dla ich funkcjonowania szczególnie ważne jest wyposażenie spełniające najwyższe standardy i wykorzystujące najnowsze osiągnięcia nauki. Dzięki WOŚP mają do nich trafić zaawansowane urządzenia, w tym m.in.: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (także aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy, a także sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

W tym roku do organizacji 27. finału WOŚP w Bytomiu włączyło się wiele organizacji na czele z bytomskim hufcem ZHP. Dzięki temu kweście na rzecz szpitali dziecięcych będzie towarzyszyć sporo atrakcji. Pierwsze rozpoczną się już dzień wcześniej - wieczorem o 21:00 Piwnica Gorywodów zaprasza na Befor Party z DJ DIDI i DJ MAMOR. Dochód uzyskany z opłat za wstęp zostanie w całości przeznaczony na WOŚP. Na podobnych zasadach odbędzie się oprowadzanie po zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki zaplanowane w niedzielę na 10:00 (co godzinę do 13:00 będzie wchodzić kolejna grupa).

Tradycyjnie w ramach bytomskiego finału rowerzyści przejadą ulicami miasta, aby wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uczestnicy zbiorą się o 10:30 na Rynku, by o punktualnie o 11:00 wyjechać na trasę do miechowickiego schronu, a następnie przejechać do Parku Kachla. Więcej informacji.

W samo południe rozpocznie się impreza na głównej scenie tegorocznego finału w Bytomiu - Muszli Koncertowej w Parku Kachla. Wystąpią na niej: Pecet, Jankes, Wioletta Wojniak, Audiogram, DYM KNF, Weronika oraz Audiofun Festival. O 17:30 odbędzie się licytacja przedmiotów przekazanych na WOŚP, a o 20:00 tradycyjnie zostanie wypuszczone Światełko do nieba. Zaraz po tym na scenę wejdzie gwiazda wieczoru, zespół Pudelsi.

Równolegle w ProFort Centrum przy ul. Stolarzowickiej 19 w Miechowicach będzie odbywać się impreza towarzysząca. Start zaplanowano na 15:00. W programie znalazły się: wystawa pojazdów militarnych, wojskowa fotobudka, licytacje, kuchnia polowa oraz koncerty zespołów Amigos United, Teoria Chaosu i Rusty Rage.

Program Finału w Parku Kachla

12:00 - Pecet
14:20 - Jankes
14:50 - Wioletta Wojniak
15:50 - Audiogram
16:50 - DYM KNF
17:30 - Licytacja
18:00 - Weronika
19:00 - Audiofan Festival
20:00 - Światełko do nieba
20:15 - Pudelsi

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ada asid

Techno wraca na Karb

Silesia of Love

Wygraj podwójny bilet na koncert Silesia of Love

Kasia Kowalska wystąpi 3 października w Bytomiu

Kasia Kowalska zaśpiewa w niedzielę 3 października w Bytomiu

Byt fotobudka dziesiec

Fotobudka. Noc Muzeów 2021 w Bytomiu. Zobacz...

Byt 12

Zobacz Słońce zamkniętymi oczami

Byt andrzejlampert

Tenor z Opery Śląskiej rapuje!

Byt mapa bytomia1

Nowa, darmowa mapka Bytomia gotowa. Gdzie można...