Czy bytomskie Escape Roomy są bezpieczne?

Byt escape room lets play

Po tragedii w escape roomie w Koszalinie wiele osób zastanawia się, czy inne obiekty tego typu są należycie zabezpieczone. Bytomscy strażacy postanowili sprawdzić jak tutejsze pokoje ucieczek zostały przygotowane na wypadek pożaru. Jest się czego obawiać?

Escape room to miejsce, w którym dla rozrywki zamykana jest grupka ludzi. Zadaniem uczestników zabawy jest rozwiązanie zagadek ukrytych w pomieszczeniu, aby wydostać się na zewnątrz. W ostatnich latach tego typu rozrywka stała się popularnym sposobem spędzania wolnego czasu, dlatego w całej Polsce powstało wiele escape roomów i ciągle pojawiają się kolejne. W samym Bytomiu działają trzy, a niektóre z nich oferują nawet po kilka pokoi z różnymi wersjami fabularnymi.

W ostatnich dniach o escape roomach zrobiło się głośno w związku z tragedią do jakiej doszło w Koszalinie w ostatni piątek. W tamtejszym obiekcie zginęło pięć dziewcząt w wyniku pożaru. Nastolatki świętowały w nim urodziny jednej z nich. W trakcie zabawy pojawił się ogień w pomieszczeniu obok i odciął uczestniczkom drogę ucieczki. Wszystkie dziewczyny zmarły z powodu zaczadzenia, a pracownik escape roomu z poważnymi oparzeniami trafił do szpitala.

W związku z piątkową tragedią w całej Polsce zarządzono kontrole escape roomów. Objęły one również nasze miasto. Nasi strażacy przeprowadzili inspekcje już w sobotę, 5 stycznia w trzech bytomskich escape roomach. Na szczęście okazało się, że wszystkie są bezpieczne. W wyniku kontroli nie stwierdzono uchybień pod kątem przestrzegania przepisów przeciwpożarowych.

Właściciele polskich escape roomów wydali wspólne oświadczenie, w którym zapewnili, że bezpieczeństwo i zdrowie graczy jest dla nich najważniejsze oraz zadeklarowali pełną gotowość do współpracy z organami państwowymi, by w przyszłości uniknąć podobnych tragedii.

fot. Let's Play Imperium Gry / Facebook

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt tryptyk

Przygrywka do Tryptyku Powstańczego. Cykl wydarzeń...

Byt plakat na operze slaskiej

Wielkie otwarcie nowego sezonu. Tym razem nie sportowego,...

Byt opera slaska ul moniuszki

Opera Śląska szykuje się do remontu. Otrzymała na ten cel...

Byt nagrodydlauczniowbaletowki

Wytańczyli kolejny sukces!

Byt orszaktrzechkroli2

Kacper, Melchior i Baltazar zawitają do Bytomia. Orszak...

Byt new years eve 3891889 1280

Sylwester marzeń na Stadionie Śląskim?

Byt mineraly gra stworzona przez bytomianke

Gra artystki z Bytomia podbije Targi Książki w Krakowie?