Kronika Policyjna: 7 stycznia [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 536777

19-latek zniszczył wyposażenie pokoju hotelowego

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 19-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna uszkodził wyposażenie w pokoju hotelowym przy ul. Strzelców Bytomskich. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy i noc spędził w areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut. Grozi mu kara 5 lat za kratkami.

W niedzielę rano mundurowi z komisariatu w Stroszku zatrzymali 19-letniego wandala. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu zdewastował wyposażenie pokoju hotelowym przy ul. Strzelców Bytomskich. Wartość zniszczonych przedmiotów to 15 tysięcy złotych. 19-latek nie potrafił wyjaśnić dlaczego tego dokonał. Mieszkaniec Bytomia noc spędził w areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut. Za zniszczenie mienia grozi mu 5 lat za kratkami.

Rozlewała "lewy" alkohol

Bytomscy policjanci zatrzymali 47-latkę. Kobieta w swoim mieszkaniu przy ul. Zabrzańskiej nielegalnie rozlewała „lewy” alkohol. Mieszkanka Bytomia usłyszała już zarzut. Kobieta odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi jej grzywna a nawet do roku więzienia.

Bytomscy stróże prawa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej posiadali informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Zabrzańskiej rozlewany jest „lewy” alkohol. Policjanci natychmiast wkroczyli do akcji. W jej wyniku zatrzymano 47-latkę, która w mieszkaniu rozlewała alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Stróże prawa zabezpieczyli butelki z "lewym" towarem. Kobieta usłyszała już zarzut i odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi jej grzywna a nawet do roku więzienia.

38-latek zniszczył sprzęt AGD bo nie dostał kredytu

Stróże prawa z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zatrzymali wandala. 38-latek uszkodził sprzęt AGD na szkodę sklepu przy placu Kościuszki. Straty oszacowano na kwotę prawie 1500 zł. Sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W czwartek przed południem policjanci z komisariatu przy ulicy Chrzanowskiego zostali powiadomieni o mężczyźnie, który uszkodził sprzęt AGD w sklepie przy placu Kościuszki. Stróże prawa zatrzymali 38-latka, który został ujęty przez pracowników ochrony. Bytomianin uszkodził pralkę i garnki. Śledczy z komisariatu ustalili, że mężczyzna chciał w sklepie wziąć na raty słuchawki wartości ok. 300 złotych. Po tym jak otrzymał decyzję odmowną uszkodził sprzęt AGD. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. O jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Złodziej sklepowy wpadł na gorącym uczynku

Złodziej sklepowy wpadł na gorącym uczynku. 36-letni mężczyzna kilkukrotnie ukradł ze sklepu alkohol na łączną kwotę ponad 1000 zł. Mieszkaniec Rudy Śląskiej trafił do komisariatu przy ul. Zabrzańskiej, gdzie usłyszał zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

36-letni rudzianin odpowie za kradzież. Mężczyzna został ujęty na gorącym uczynku kradzieży przez pracowników ochrony sklepu przy ulicy Zabrzańskiej. Jego łupem padły artykuły alkoholowe. Złodziej wpadł, gdy wyniósł rzecz ze sklepu nie płacąc za nią. Policjanci zatrzymali amatora cudzej własności, który trafił do komisariatu przy ulicy Zabrzańskiej. Śledczy ustalili, że 36-latek w ciągu kilku ostatnich dni kilkukrotnie okradał ten sklep. Łącznie ukradł artykuły spożywcze na kwotę ponad 1000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat za kratkami.

Zatrzymany nietrzeźwy kierowca

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego Volkswagena. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez policjantów ruchu drogowego. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

We wtorek policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. 32-letni mieszkaniec Bytomia wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli na ul. Mickiewicza. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Amatorowi "jazdy na podwójnym gazie" zatrzymano prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Policja

Bytomianin aresztowany za napady na sklepy

Zgon na pl klasztornym

Śmierć na placu Klasztornym

Nocny pożar zakładu oponiarskiego, Bytom

Nocny pożar zakładu oponiarskiego w Bytomiu

Bańki do przelewania paliwa, Bytom

Dziurawił baki w samochodach, by ukraść paliwo

Wypadek na Katowickiej

Potrącenie 12-latka

Byt strazacy

Bytom. Strażacy z OSP Sucha Góra wicemistrzami...