Jak Wołosz chce rozwinąć gospodarkę?

Nowy prezydent ma zaprezentować swoją wizję rozwoju bytomskiej gospodarki na styczniowym Seminarium Gospodarczym. Jak będzie zabiegać o inwestorów? Czy lokalni przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie? Jak biznes skorzysta na rewitalizacji? Odpowiedzi na te pytania powinny paść już wkrótce.

Byt wolosz insygnia

W interesach aktualna wiedza jest na wagę złota, a nieznajomość przepisów może drogo kosztować. Dlatego Bytomska Izba Przemysłowo-Handlowa organizuje kolejne Seminarium Gospodarcze, w trakcie którego przedsiębiorcy będą mogli pozyskać cenne informacje.

- Seminarium ma charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych sprawami gospodarczymi naszego miasta, a jego formuła jest kolejnym krokiem, mającym na celu zachęcić przedsiębiorców do włączenia się w procesy budowania lepszego Bytomia - wyjaśnł Krzysztof Gajos, prezes Bytomskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Spotkanie odbędzie się 17 stycznia o 10:00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego. Jednym z pierwszych punktów będzie wystąpienie Mariusza Wołosza pod hasłem "Bytom dla inwestora". Prezydent przedstawi realizowane i planowane inwestycje komercyjne, a także zaznajomi zebranych z realizacją projektów rewitalizacyjnych w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji.

Dalsza część seminarium będzie poświęcona zmianom w prawie podatkowym i gospodarczym. Teresa Pieczka, zastępczyni naczelnika Urzędu Skarbowego w Bytomiu wyjaśni nowości w podatku dla osób fizycznych i prawnych oraz podatku VAT w 2019 roku oraz opowie na czym polega zarząd sukcesyjny. Z kolei Adwokat Krzysztof Sawicki z kancelarii Viribus Unitis Doradztwo Prawne i Podatkowe omówi kwestie związane z prawem zamówień publicznych, w tym elektronizację zamówień i środki komunikacji elektronicznej. Ostatni punkt w programie będą stanowić zmiany oraz planowane nowelizacje w Prawie Pracy, które ma przedstawić Iwona Nowak z Okręgowej Państwowej Inspekcji Pracy.

Agenda spotkania

10:00-10:20 - otwarcie III Seminarium Gospodarczego oraz wręczenie certyfikatów nowym członkom BIPH - Krzysztof Gajos, prezes BIPH.
10:20-11:40 - Bytom dla inwestora - realizowane i planowane inwestycje komercyjne. Realizacja projektów rewitalizacyjnych w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji - Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

11:40-12:00 - przerwa kawowa.

12:00-13:00 - Zmiany podatkowe w podatku dla osób fizycznych i prawnych oraz podatku VAT w 2019 roku. Na czym polega zarząd sukcesyjny? Nowe przepisy - Teresa Pieczka, Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Bytomiu.
13:00-14:00 - Prawo zamówień publicznych - elektronizacja zamówień, środki komunikacji elektronicznej - adwokat Krzysztof Sawicki-Viribus Unitis Doradztwo prawne i gospodarcze.
14:00-15:00 - Zmiany oraz planowane nowelizacje w Prawie Pracy - Iwona Nowak, Okręgowa Państwowa Inspekcja Pracy.

15:00 - zakończenie

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje