Twoja ulica nie jest odśnieżona? Zgłoś to!

Zima zadomowiła się w Bytomiu na dobre. Śnieg z pewnymi przerwami pada od kilku dni. Niestety szybkość jego odgarniania pozostawia wiele do życzenia. Jeśli Twoja ulica wciąż nie została odśnieżona, to zgłoś to.

Byt droga snieg

W listopadzie Urząd Miejski zapewniał, że Bytom jest dobrze przygotowany do zimy. Firma Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek do walki ze śniegiem miała przygotować 600 ton piasku, 2 900 ton środków chemicznych, 6 pługo-piaskarek do ulic, kolejne 6 do chodników, pług wirnikowy, 3 ładowarki oraz wytwornicę solanki.

Rzeczywistość jednak okazała się nieco inna. Każdy z nas mógł się przekonać w ostatnich dniach, że zima wygrywa ze służbami zatrudnionymi do walki z jej skutkami. Podczas odpadów pługi nie nadążały z odśnieżaniem, a do teraz niektóre boczne drogi nie zostały jeszcze oczyszczone.

Niestety obowiązująca umowa na odśnieżanie została tak skonstruowana, że miasto nie ma możliwości sprawdzania za pomocą systemu GPS gdzie dojechały pojazdy wykonawcy. Z tego względu nowy prezydent zwrócił się do mieszkańców na swoim profilu na Facebooku o współpracę.

- Proszę, aby na adres dyspozytor@mzzigk.bytom.pl przesyłać zdjęcia i informacje o stanie dróg oraz widzianym przez Was sprzęcie na ulicach. To pomoże naszym służbom wyegzekwować skuteczniejsze działania w zakresie odśnieżania - napisał na FB Mariusz Wołosz.

Nowy dyrektor Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej, Robert Białas, po wygaśnięciu obecnej umowy zamierza tak przygotować następne zamówienie na odśnieżanie Bytomia, by miasto miało lepsze narzędzia do nadzorowania pracy wykonawcy. Jednak tej zimy bez oczu i uszu bytomian MZZiGK nie będzie w stanie wyłapać wszystkich niedociągnięć...

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości