Rekordowa zbiórka dla WOŚP!

Bytomski sztab WOŚP pobił swój zeszłoroczny rekord. Bytomianie tak chętnie wrzucali datki do puszek, że uzbierano w tym roku aż o kilkadziesiąt tysięcy złotych więcej.

Byt wosp aj partners

Wczoraj zakończył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych zajmujących się diagnozą oraz pomocą najciężej chorym dzieciom. W całym kraju działa niemal 50 takich placówek. Dla ich funkcjonowania szczególnie ważne jest wyposażenie spełniające najwyższe standardy i wykorzystujące najnowsze osiągnięcia nauki. Dzięki WOŚP mają do nich trafić zaawansowane urządzenia, w tym m.in.: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (także aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy, a także sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

27. Finał zakończył się z deklarowaną kwotą 92,1 mln zł. To niemal 10 milionów więcej, niż rok wcześniej i najlepszy wynik w historii Orkiestry. W tym roku udało się też przekroczyć okrągły miliard złotych zebrany od początku kwest organizowanych przez fundację Jurka Owsiaka.

Finał w Bytomiu też był rekordowy. Na tutejszych imprezach bawiły się tłumy, co przełożyło się na wyjątkowo duże datki. Po przeliczeniu bytomski sztab ogłosił, że w niedzielę zebrano aż 130 449,01 zł, czyli niemal 10 tys. zł więcej, niż przed rokiem i ponad 30 tys. więcej, niż dwa lata temu. Rekordową puszką może pochwalić się Roman Badura, prezes Stowarzyszenia Rowerowy Bytom, który zgromadził aż 4 334,08 zł.

Przez te wszystkie lata do Bytomia trafił sprzęt medyczny zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy o łącznej wartości 2 302 387,94. To oznacza, że nasze miasto otrzymało więcej, niż dotąd fundacja otrzymała od bytomian. Warto więc wrzucać datki do puszek :).

Choć finał dobiegł końca, to wciąż można wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Trwają jeszcze aukcje Allegro, z których dochód zasili konto fundacji. Do 22 stycznia można również wysyłać SMS-y o treści SERCE na numer 75 565 (koszt wynosi 6,15 zł z VAT).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Noc Muzeów Bytom 2022

Noc Muzeów w Bytomiu - lista atrakcji na sobotnią noc

Popularne ksiazki

Takie książki najchętniej wypożyczali bytomianie w 2021 r.

Cbs esfa kielce

Bytomski foodtruck najlepszy w Polsce!

Byt muzeum

Noc Muzeów 2021, Bytom. Ta noc rozpoczyna się w...

Byt 3

Talent, sława i samotność. Callas w Bytomiu -...

Byt mos h16ch

Ostry Hot16Challenge Kasi Moś. Piosenkarka...

Byt zakochani bytomianie

Zakochani bytomianie wyznają miłość