I ty możesz zostać motorniczym. Darmowy kurs dla każdego

Tramwaje Śląskie często narzekają na brak motorniczych. To zdeterminowało władze spółki do wprowadzenia rewolucyjnej zmiany. Teraz kurs warty 6,2 tys. zł jest darmowy dla każdego.

Ukończyłeś 21 lat, masz wykształcenie co najmniej zawodowe i nie byłeś karany? To jedyne warunki, które musi spełniać kandydat na motorniczego tramwaju. Potem wystarczy przejść kurs i zdać egzamin, aby móc wozić pasażerów po torach.

Do tej pory największą przeszkodą była cena kursu, który kosztował aż 6,2 tys. zł. To odstraszało wielu kandydatów. Spółka Tramwaje Śląskie zdecydowała się na zrezygnowanie z tej kwoty. Po stronie kursanta będą jedynie opłaty podatkowe, za egzamin państwowy oraz badania lekarskie. Kurs trwa około trzech miesięcy.

Przyszły motorniczy musi jednak podpisać ze spółką trzyletnią umowę. Po tym okresie nie będzie trzeba zwrócić kosztów kursu. - Przyjęliśmy zasadę, że po przepracowaniu 12 miesięcy zobowiązanie motorniczego zmniejsza się o 1/3, po kolejnym roku o drugą 1/3 i po 36 miesiącach zupełnie się zeruje. Mamy nadzieję, że nasza oferta spowoduje znaczący napływ chętnych do pracy w charakterze motorniczego - komentuje Jacek Kaminiorz, dyrektor eksploatacyjny spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Każdy, kto ukończy kurs, szybko dostanie pracę. W naszym regionie obecnie brakuje 25 motorniczych, a ta liczba będzie wzrastać. Czasu zostało bardzo mało, bo aplikować można tylko do 18 stycznia. Wszelkie szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Fitness world

Koniec Fitness World w Szombierkach...

Byt szycie tika 01

Bytomianie rożki szyją

Byt foodtruck rynek04

Foodtrucki wróciły na Rynek

Byt zielen miejska bytom

Czubówna znów czyta o bytomskiej zieleni! [VIDEO]

Byt justyna polska mmnoworytapl

Moda po bytomsku: Justyna Polska

Bieg Świętych Mikołajów w Bytomiu

BCKino pod gwiazdami po raz siódmy