2 miliony w 1 rok!

2018 rok był szczególny dla Bytomski.pl. To rok rekordowych wyników i wielkich zmian naszego medium. Przez ostatnie 12 miesięcy Bytomski.pl dokonał ogromnego skoku w swoim rozwoju.

Byt mickiewicza bytomski logo

Nasza domena została zarejestrowana 18 października 2006 roku. Od tego czasu minęło już przeszło 12 lat. Pierwotnie funkcjonowaliśmy jako forum dyskusyjne, które pod adresem Forum.Bytom.pl funkcjonowało już od maja 2006 r. Później doszło do przekształcenia w miejski serwis informacyjny. Przez kolejne lata konsekwentnie rozwijaliśmy Bytomski.pl mimo iż nie stała za nami żadna duża i bogata firma, a cały projekt był oddolną inicjatywą. Szata graficzna przechodziła metamorfozy, unowocześnialiśmy system zarządzania treścią i wzbogacaliśmy portal o nowe funkcje. Jednak przez cały czas najwięcej pracowaliśmy nad dostarczaniem mieszkańcom Bytomia najważniejszych informacji o bieżących sprawach naszego miasta.

Nasze wysiłki przyniosły efekty. W najlepszym miesiącu 2008 roku Bytomski.pl odwiedzono 28,7 tys. razy, natomiast 10 lat później w najgorszym miesiącu liczba wizyt wyniosła aż 120,2 tys. Statystyki w ubiegłym roku były dla nas rekordowe. Liczba wizyt względem 2017 r. wzrosła o 51,8%, dzięki czemu osiągnęliśmy wynik ponad 2 milionów sesji i 3,8 mln odsłon w ciągu roku. Dziś śmiało możemy się pochwalić, że Bytomski.pl jest najpopularniejszym serwisem lokalnym w naszym mieście.

2018 rok był dla nas wyjątkowy nie tylko ze względu na rekordowe wyniki. Po czterech latach przerwy znów zaczęliśmy wydawać własną gazetę. "Informator Bytomski" ma dużo większy nakład (największy w Bytomiu!) i inny sposób kolportażu. Gazeta nie jest już rozdawana na ulicach, lecz wkładana bezpośrednio do skrzynek pocztowych mieszkańców. Oprócz tego jest dostępna również na stojakach w centrach handlowych Plejada oraz M1, Biurze Promocji Bytomia i budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej i Smolenia.

Wraz z końcem roku zmieniliśmy szatę graficzną portalu i przenieśliśmy go na zupełnie nowy serwer. Dzięki temu Bytomski.pl stał się bardziej przejrzysty i sprawniej działa, a dane naszych użytkowników są bardziej bezpieczne. W najbliższych miesiącach planujemy uruchomić nowe funkcje i rozwinąć treści wideo. W tym celu przygotowujemy własne studio, gdzie będziemy nagrywać dla Was wywiady, debaty i różne filmy o Bytomiu.

2019 rok będzie 13. rokiem naszej działalności. Wierzymy, że będzie dla nas równie szczęśliwy, jak poprzednie lata. Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom i reklamodawcom, że są z nami i mamy nadzieję, że będziecie z nas jeszcze bardziej zadowoleni :).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!