Kronika Policyjna: 21 stycznia [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 538862

"Nietrzeźwy" weekend

Bytomska drogówka zatrzymała w miniony weekend 2 pijanych kierowców w wieku 24 i 59 lat. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 1 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Pierwszy z amatorów jazdy na „podwójnym gazie” został zatrzymany w sobotę na ulicy Jana Pawła II. 59-latek z Katowic jadący Volvo mając ponad promil alkoholu w organizmie najechał na policyjny radiowóz. W niedzielę przed godz. 05:00 na ulicy Siemianowickiej w ręce mundurowych wpadł 24-letni kierowca Peugeota. Mieszkaniec Piekar Śląskich miał ponad 2 promile. Sprawcy odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia

Oszust w rękach bytomskich policjantów

Bytomscy kryminalni zatrzymali 30-letniego oszusta, który dopuścił się szeregu włamań na konta bankowe, wypłacając następnie gotówkę z bankomatu bez użycia karty. Wykorzystywał przeznaczoną do tego aplikację. Sprawca usłyszał już zarzut. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Zatrzymanie oszusta jest efektem pracy bytomskich kryminalnych i policjantów z Wydziału Techniki Operacyjnej KWP w Katowicach. 30-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej dopuścił się szeregu włamań na konta bankowe, wypłacając następnie gotówkę z bankomatu bez użycia karty. Sprawca posługiwał się aplikacją do jednego z wybranych banków i usługami, które to umożliwiały. Szacujemy, że oszust mógł w ten sposób wypłacić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Stróże prawa w jego mieszkaniu zabezpieczyli 15 komputerów stacjonarnych, w tym 5 laptopów, kilkadziesiąt telefonów komórkowych, modemów i kart sim. Sprawca wysyłał na losowo wybrane numery telefonu informacje o rzekomym przystąpieniu do wysoko płatnej prenumeraty gier online. W przypadku chęci rezygnacji, należało „kliknąć” na wskazany link, gdzie ukazywał się formularz, w którym trzeba podać swój numer telefonu oraz wybrać bank. W kolejnym kroku należało zalogować się na swoje konto bankowe. W taki sposób sprawca uzyskiwał potrzebne mu dane i wypłacał pieniądze. Oszust usłyszał już zarzut. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Apelujemy o stosowanie zasady ograniczonego zaufania do wszelkich komunikatów, które pojawiają się na skrzynce e-mailowej lub w telefonie. W takiej sytuacji zawsze należy potwierdzić autentyczność otrzymanej wiadomości. Pod żadnym pozorem nie wolno udostępniać informacji poufnych osobom postronnym, które mogą byś wykorzystane do oszustwa.

38-latek okradł byłą konkubinę

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka zatrzymali 38-latka. Bytomianin okradł swoją byłą konkubinę. Łupem złodzieja padł złoty łańcuszek i 1500 złotych. Stróże prawa odzyskali biżuterię i część gotówki. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W środę wieczorem mundurowi z komisariatu przy ul. Rostka otrzymali zgłoszenie od 57-latki. Kobieta zgłosiła, że jej były konkubent, który rano ją okradł przemieszcza się taksówka na ul. Józefczaka. Mężczyzna zabrał jej z torebki złoty łańcuszek i 1500 złotych. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna biżuterie schował do skarpetki. Stróże prawa zatrzymali 38-latka. Mundurowi odzyskali biżuterię i cześć gotówki. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci przejęli amfetaminę wartą ponad 4 tysiące

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka przejęli amfetaminę wartą na czarnym rynku ponad 4 tys. złotych, z której można sporządzić ponad tysiąc działek dilerskich. W sprawie zatrzymano 37-letniego bytomianina. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Kryminalni z III komisariatu przy ul. Rostka uzyskali informację, że w mieszkaniu przy ul. Musialika mają być narkotyki. Policjanci przystąpili do działania. W piątek po południu zatrzymali 37-latka. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki, z których można sporządzić ponad tysiąc działek dilerskich amfetaminy. Mieszkaniec Bytomia noc spędził w policyjnym areszcie. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków, to ponad 4 tysiące złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Pijany kierowca w policyjnych rękach

Policjanci z drogówki zatrzymali pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał ponad 1,5 promile alkoholu w organizmie. Teraz 22-latkowi z Bytomia grozi do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W miniony poniedziałek kilka minut przed północą policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. 22-letni mieszkaniec Bytomia wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli na ul. Długiej. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Amatorowi "jazdy na podwójnym gazie" zatrzymano prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

Podsumowanie działań "Utylizacja" w Bytomiu

Policjanci z bytomskiej drogówki wspomagani przez funkcjonariuszy z Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali ładunki przewożone przez ciężarówki podczas działań pn. „Utylizacja”. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na pojazdy, które mogły przewozić towar niedozwolony i zagrażający środowisku. Podczas akcji skontrolowano 100 pojazdów oraz nałożono mandaty.

Stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu wspólnie z funkcjonariuszami z Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania pn. „Utylizacja”. Mundurowi sprawdzali ładunek samochodów poruszających się po bytomskich drogach. Podczas działań stróże prawa kontrolowali dokumentację przewozową oraz sam towar. Szczególnie zwracano uwagę na pojazdy, których ładunek mógł być niedozwolony i zagrażać środowisku. Dodatkowo w trakcie działań mundurowi sprawdzali stan techniczny pojazdów, czas pracy kierowców oraz dokumentacje pojazdów przewożących towary lub osoby. Skontrolowano 100 samochodów ciężarowych. Nałożono 12 mandatów karnych, zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny pojazdu. Mundurowi zapowiadają, że tego typu działania prowadzone będą cyklicznie.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Wandale maria hilf

Idioci, którzy zdewastowali kapliczkę zostali złapani

Seria włamań do bytomskich lokali gastronomicznych

Bytomski włamywacz zatrzymany

Kluczyki alkohol

Miał prawie 5 promili i prowadził auto

Powalone drzewo

Intensywne opady deszczu w mieście

Byt samochod na torach1

Pijany kierowca dachował i zablokował ruch...

Byt 39 648704

Kronika Policyjna: 15 marca [przegląd]