Radni byli na "tak". Mieszkania komunalne zostaną wyremontowane

Wielu bytomian żyje na walizkach, bo ich dotychczasowe mieszkania zostały wyłączone z użytku. Teraz jest dla nich nadzieja, bo miasto chce im wyremontować nowe mieszkania komunalne. Pierwsze środki na ten cel zostały zapewnione.

Podczas poniedziałkowej sesji rady miasta jednym z tematów był remont mieszkań z zasobów komunalnych. Władze Bytomia wnioskowały o przekazanie na ten cel środków w wysokości 1,5 mln złotych. Pomysł zyskał akceptację radnych.

To niewielka kwota, ale pozwoli na remont około trzydziestu lokali socjalnych, które znajdują się w Śródmieściu. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane osobom, które musiały opuścić swoje dotychczasowe mieszkania po wyłączeniu ich z użytkowania przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

- Wiem, że to zaledwie kropla w morzu potrzeb, ale od czegoś trzeba zacząć porządkowanie spraw komunalnych w mieście - komentuje prezydent Mariusz Wołosz i dodaje. - Jest wiele kamienic, w których po wyremontowaniu dachu czy klatki schodowej lokale mogą trafić do bytomian, chcących wyremontować mieszkanie na koszt własny przyszłego najemcy. To będzie bardzo długi i bardzo kosztowny proces, ale im szybciej zaczniemy, tym szybciej bytomianie będą mogli cieszyć się swoimi mieszkaniami.

Bytom podobnie jak wiele miast zmaga się z brakiem mieszkań komunalnych. Obecnie jest ponad tysiąc rodzin, które czeka na taki lokal.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon