Radni byli na "tak". Mieszkania komunalne zostaną wyremontowane

Wielu bytomian żyje na walizkach, bo ich dotychczasowe mieszkania zostały wyłączone z użytku. Teraz jest dla nich nadzieja, bo miasto chce im wyremontować nowe mieszkania komunalne. Pierwsze środki na ten cel zostały zapewnione.

Podczas poniedziałkowej sesji rady miasta jednym z tematów był remont mieszkań z zasobów komunalnych. Władze Bytomia wnioskowały o przekazanie na ten cel środków w wysokości 1,5 mln złotych. Pomysł zyskał akceptację radnych.

To niewielka kwota, ale pozwoli na remont około trzydziestu lokali socjalnych, które znajdują się w Śródmieściu. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane osobom, które musiały opuścić swoje dotychczasowe mieszkania po wyłączeniu ich z użytkowania przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

- Wiem, że to zaledwie kropla w morzu potrzeb, ale od czegoś trzeba zacząć porządkowanie spraw komunalnych w mieście - komentuje prezydent Mariusz Wołosz i dodaje. - Jest wiele kamienic, w których po wyremontowaniu dachu czy klatki schodowej lokale mogą trafić do bytomian, chcących wyremontować mieszkanie na koszt własny przyszłego najemcy. To będzie bardzo długi i bardzo kosztowny proces, ale im szybciej zaczniemy, tym szybciej bytomianie będą mogli cieszyć się swoimi mieszkaniami.

Bytom podobnie jak wiele miast zmaga się z brakiem mieszkań komunalnych. Obecnie jest ponad tysiąc rodzin, które czeka na taki lokal.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wanda Nowicka

Wanda Nowicka otwiera biuro poselskie w Bytomiu

Byt protest1

Protest o wolne media w Bytomiu. Demonstracja w...

Bytomska Inicjatywa Społeczna

BIS Bartyli się kurczy. Kolejni radni odchodzą...

Byt o5

Obiekty BPK są w fatalnym stanie. Inwestycje są...

Byt halina bieda

Była wiceprezydentem Bytomia - zostanie senatorem?

Byt radni tablety

Mniej kasy dla leniwych radnych

Byt olszewski

Tomasz Olszewski: radny sejmiku powinien być...