Stworzyły rozbierany kalendarz i pomogły koleżance

Zmysłowy kalendarz pomógł zebrać okrągłą sumę na wsparcie chorej bytomianki. Dokonały tego biegaczki z Miechowickiej Grupy Biegowej, które w szczytnym celu odsłoniły swoje ciała przed obiektywem aparatu.

Byt mgb danuta maciol

O sprawie pisaliśmy w listopadzie. Wówczas Miechowicka Grupa Biegowa zaprezentowała swój kalendarz na 2019 rok. Na jego kartach znalazły się zdjęcia członkiń MGB wykonane przez Magdalenę Burek w designerskich wnętrzach apartamentów Starej Piekarni. Jednak tym razem biegaczki nie miały na sobie strojów sportowych, lecz zmysłową bieliznę.

Tylko na samej premierze sprzedano ponad 60 egzemplarzy. Kalendarz cieszył się tak dużą popularnością, że grupa zdecydowała się go dodrukować. Ostatecznie nabywców znalazło aż 250 sztuk. Dzięki temu uzyskano dochód w wysokości 15 tysięcy złotych i taką kwotę przekazano ciężko chorej Danucie Macioł.

- Zebrana kwota pomoże w leczeniu i rehabilitacji Danusi, która jeszcze kilka lat temu biegała z MGB, a obecnie z powodu choroby rzadko wychodzi z domu i porusza się jedynie na wózku. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Udział w całej akcji, jak i hojność ludzi przerosła nasze najśmielsze marzenia - powiedziała Beata Adamczyk-Nowak, prezeska Miechowickiej Grupy Biegowej.

Danuta Macioł jest chora na autoimmunologiczne zapalenia skórno-mięśniowe. Choroba zaatakowała mięśnie, czego następstwem był problem z poruszaniem się, wstawaniem, zwykłymi czynnościami dnia codziennego. Choroba ma bardzo agresywny przebieg - zaatakowała i zniszczyła również płuca. Więcej informacji na temat pani Danuty można znaleźć na stronie fundacji Avalon, gdzie również można dodatkowo pomóc w jej leczeniu.

Miechowicka Grupa Biegowa to prężnie działające stowarzyszenie istniejące już od kilku lat. Jak sama nazwa wskazuje, jego działalność szczególnie skupia się na propagowaniu biegania, ale też na promowaniu zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Jego członkowie biorą udział w wielu zawodach biegowych na terenie całego kraju, prowadzą treningi biegowe i organizują takie imprezy, jak np. Miechowicki Bieg Świetlików, czy Cross Miechowickiej Ostoi Leśnej.

fot. MGB

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt lis1

Nietypowe zwierzęta domowe. Historia...

Byt szkolenia biznesowe agora

Od pomysłu do sukcesu - darmowe szkolenia w Agorze

Byt foodtruck rynek01

Foodtrucki wracają do Bytomia

Byt pendolino bytom1

Dziś pojedziecie pociągami za darmo

Byt torby bardzo studio

Moda po bytomsku: BARDZO

„Niemy Krzyk” tym razem w Agorze

Bytomski5 smetek fot kadis

Bytomski przytul mnie blues