Pijany potrącił dziewczynkę na pasach

Kierowca z Bytomia nie zatrzymał się na czerwonym świetle i potrącił przechodzącą na pasach 9-latkę. Po przebadaniu mężczyzny okazało się, że był pijany.

Do wypadku doszło w środę około 9:00 na ulicy Józefa Konsały w Radzionkowie. Dziewczynka w drodze do szkoły nacisnęła przycisk na przejściu i po odczekaniu na zielone światło weszła na pasy. W tym momencie wjechał na nie volkswagen golf kierowany przez 62-letniego bytomianina i uderzył w 9-latkę.

Mężczyzna tłumaczył się, że zauważył czerwone światło zbyt późno, dlatego nie zdołał wyhamować przed przejściem dla pieszych. Policjanci na miejscu przebadali go alkomatem. Urządzenie wykazało niemal promil alkoholu w jego organiźmie. Bytomianin wyjaśniał mundurowym, że spożywał alkohol dzień wcześniej i nie spodziewał się, że do rana nie wytrzeźwieje.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji zaraz po odebraniu zgłoszenia wysłał na miejsce pogotowe ratunkowe. Na szczęście ratownicy stwierdzili, że potrąconej dziewczynce nie stało się nic złego. Mimo to mężczyzna odpowie za spowodowanie kolicji i jazdę po pijanemu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Parkowanie na browarnianej

Auta stoją na zakazie, a wielki parking jest w połowie pusty

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Niepełnosprawna 21-letnia dziewczyna z Bytomia odnaleziona

Uciekał przed policją w Siemianowicach Śląskich

Bytomianin uciekał przed policją i porzucił 3-letnie dziecko

Policja

Miał trzy promile we krwi i prowadził samochód

Byt PSP Bytom ul Mickiewicza

Burze nad woj. śląskim. 640 interwencji straży...

Byt 39 653598

Kronika Policyjna: 4 maja [przegląd]