Kronika Policyjna: 4 lutego [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji informuje.

Byt 39 540818

Zatrzymany za posiadanie marihuany

Kryminalni z komisariatu w Stroszku zatrzymali 37-latka. Mężczyzna w swoim mieszkaniu przy ul. Smolenia miał ponad 27 gram marihuany. Bytomianin usłyszał już zarzut. Mężczyzna odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Stróże prawa z komisariatu przy Placu Żeromskiego prowadzili działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich było zatrzymanie mieszkańca Bytomia. 37-latek w mieszkaniu przy ul. Smolenia ukrywał ponad 27 gram marihuany. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Kradli prąd

Bytomscy policjanci z III komisariatu przy ul. Rostka wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 5 mieszkaniach. Sprawcom grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu III przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ulicach Krzyżowa, Świętochłowicka, Chorzowska, Brzezińska i Witczaka. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 5 przypadków podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom w wieku od 48 do 70 lat grozi kara do 5 lat więzienia.

Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli

Kierowca prowadzący audi nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec przed ścigającymi go policjantami. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Teraz 45-latkowi grozi do 5 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W środę w nocy, policjanci z bytomskiej drogówki, zauważyli jadące ul. Frenzla bez włączonych świateł audi. Kiedy mundurowi dali prowadzącemu samochód znak do zatrzymania, ten gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast podjęli pościg za piratem drogowym. Po kilku minutach mundurowi zatrzymali uciekającego kierowcę. Prowadzącym pojazd okazał się 45–letni Bytomianin. Mężczyzna był trzeźwy i nie nie potrafił wyjaśnić powodu swojego zachowania. Bytomianin usłyszał już zarzut. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Teraz Groni mu do 5 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

Pamiętaj ! każde niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem.

Kryminalni przejęli ponad 170 tysięcy papierosów

Policjanci z Bytomia przejęli ponad 170 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę oraz kobietę, którzy w mieszkaniu ukrywali kontrabandę. Wartość przejętego towaru to blisko 220 tys. złotych. Teraz grozi im nie tylko wysoka grzywna ale i do 3 lat więzienia.

Bytomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z mieszkań przy ulicy Pionierów mogą znajdować się "lewe" papierosy. Stróże prawa wkroczyli do akcji. W mieszkaniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 170 tysięcy papierosów oraz 6000 gramów tytoniu niewiadomego pochodzenia. Kontrabanda była pozbawiona polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość przejętego towaru oszacowano na blisko 220 tys. złotych. Stróże prawa z komendy zatrzymali sprawców. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia.

Dozór dla oszusta za wyłudzenie kredytu

Nawet 8 lat więzienia grozi 62-letniemu oszustowi. Mężczyzna wyłudził kredyt gotówkowy na kwotę ponad 16 tysięcy złotych. Oszust posłużył się przerobionym dowodem osobistym. Bytomianin został zatrzymany przez policjantów z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego. We wtorek usłyszał zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

W połowie stycznia do II komisariatu zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił, że otrzymał monit do zapłaty za kredyt, którego nie wziął. Sprawą zajęli się stróże prawa. W wyniku pracy operacyjnej policjanci zatrzymali oszusta. 62-letni bytomianin wyłudził kredyt w kwocie ponad 16 tysięcy złotych. Oszust posłużył się przerobionym dowodem osobistym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a we wtorek usłyszał zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Za oszustwo grozi mu 8 lata za kratkami.

64-latek "rozlewał" lewy alkohol

Bytomscy policjanci zatrzymali 64-latka. Mężczyzna w mieszkaniu przy ul. Olszewskiego nielegalnie rozlewał „lewy” alkohol. Mieszkaniec Bytomia usłyszała już zarzut. Mężczyzna odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu grzywna a nawet do roku więzienia.

Bytomscy stróże prawa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej posiadali informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Olszewskiego rozlewany jest „lewy” alkohol. Policjanci natychmiast wkroczyli do akcji. W jej wyniku zatrzymano 64-latka, który w mieszkaniu rozlewał alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Stróże prawa zabezpieczyli butelki z "lewym" towarem. Mężczyzna usłyszała już zarzut i odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu grzywna a nawet do roku więzienia.

Zatrzymany dzięki reakcji obywatela

Policjanci z Komisariatu w Szombierkach zatrzymali mężczyznę, którzy w nocy włamywał się do samochodu. Sprawcę ujęto dzięki szybkiej reakcji obywatela. Mężczyzna w wieku ok. 25 lat bez dokumentów podaje się za obywatela Ukrainy. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Obywatel będąc na spacerze z psem ujął mężczyznę, który włamywał się do samochodu sąsiada. Takie zgłoszenie odebrał oficer dyżurny w minioną sobotę ok. godz. 3:30. Na miejsce niezwłocznie przybyli policjanci z Szombierek i zatrzymali włamywacza. Mężczyzna nie posiada dokumentu potwierdzającego tożsamość, podaje się za obywatela Ukrainy, oraz nie ma stałego miejsca zameldowania na terenie Polski. Jego tożsamość nie została potwierdzona. Stróże prawa oczekują na potwierdzenie tożsamości przez Ambasadę Ukrainy. Sąd zastosował wobec niego trzy miesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci przejęli ponad 140 porcji marihuany

Narkotyki, z których można uzyskać ponad 140 porcji marihuany nie trafią na bytomskie ulice. Kryminalni z komendy miejskiej zabezpieczyli narkotyki w mieszkaniu przy ulicy Kopalnianej. Do sprawy zatrzymano 25- letniego mężczyznę. We wtorek o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Ponad 140 działek dilerskich marihuany można uzyskać z narkotyków zabezpieczonych przez bytomskich kryminalnych. Prowadzili oni działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy było zatrzymanie mężczyzny. 25-latek w mieszkaniu przy ul. Kopalnianej ukrywał narkotyki. Stróże prawa znaleźli ponad 140 gramów marihuany oraz wagę. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków to ponad 3,5 tys. złotych. Mężczyzna trafił do aresztu. We wtorek o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. 25-latkowi grozi kara nawet 10 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt szkola podstawowa nr 33 bytom

Przedszkole oraz kolejne podstawówki i technika...

Byt wypadek

Poranna kolizja na Chorzowskiej. Samochód...

Byt 39 620238

Skutki jazdy po pijaku: skończyła w rowie

Byt dawchowanieambulansu3

Na ul. Piłsudskiego dachował ambulans...

Byt pozar zabrzanska1

Palił się jeden z budynków w Szombierkach

Byt potracenie na witczaka

Potrącenie pieszego na ul. Witczaka