Pożar na terenie kopalni Centrum

W portalach społecznościowych zawrzało, gdy bytomianie zaczęli informować o pożarze na terenie kopalni Centrum. Na szczęście strażacy szybko opanowali sytuację. Ranna jest tylko jedna osoba, która sama się poszkodowała.

Byt 51313212 2733641163327572 6569568463994486784 n

Kopalnia Centrum znika w naszych oczach i sukcesywnie znikają kolejne charakterystyczne budynki i konstrukcje. Obecnie trwa rozbiórka części widocznej od ulicy Łużyckiej. Codzienną pracę ciężkiego sprzętu przerwał pożar, który wybuchł w środę przed południem.

Bytomianie w portalach społecznościowych informowali o kłębach dymu wydobywających się z rozbieranego budynku. Na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej. Jak informuje portal eska.pl, w akcji brało udział 33 strażaków.

Pożar był wynikiem zapalenia się kabli, leżących w tunelu. Na razie nie wiadomo jak do tego doszło i jest to sprawdzane za pomocą kamery termowizyjnej. Pracownicy, którzy biorą udział w rozbiórce, próbowali sami ugasić ogień, ale bezskutecznie. Strażacy uporali się z ogniem w kilkadziesiąt minut.

Ranna jest tylko jedna osoba. Jeden z pracowników chciał użyć gaśnicy, ale zrobił to w taki sposób, że dyszę skierował na twarz. Ranny trafił do szpitala.

fot. Adam Koniecpolski/Facebook

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt wydma

Znaleziono martwą kobietę na plaży. To bytomianka

Byt kokaina

Bytomianin próbował przemycić 80 kg kokainy

Byt ratownicy gorniczy

5 ratowników górniczych z koronawirusem

Byt zlamalzasdadykwarannay

Bytomianin złamał zasady kwarantanny. Wszystko...

Byt parasol

BYTOM: Alert RCB - będzie silnie wiać!

Byt gas 3814281 1280

W budynku przy ul. Chorzowskiej ulatniał się gaz