Stefanowicz mistrzynią i wicemistrzynią Polski w biegach

Magdalena Stefanowicz świetnie zaprezentowała się podczas młodzieżowych halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Na dystansie 200 metrów ustanowiła nowy rekord życiowy.

Byt 51902592 764561277275941 758498616112316416 n

To jedna z najzdolniejszych sportsmenek w Bytomiu. Magdalena Stefanowicz jest wychowanką MKS-MOSM Bytom i specjalizuje się w biegach na krótkim dystansie. W weekend startowała w młodzieżowych halowych mistrzostwach Polski, które odbyły się w Toruniu. Po zawodach miała powody do zadowolenia.

Stefanowicz najpierw rywalizowała na dystansie 60 metrów w kategorii wiekowej U-20. Bytomianka w finale zajęła drugie miejsce z czasem 7.51. Złoty medal wywalczyła Pia Skrzyszowska z AZS-AWF Warszawa.

W niedzielę 18-latka startowała w finale biegu na 200 metrów (także w kategorii U-20). Tym razem Stefanowicz nie dała szans swoim konkurentkom. Złoto wywalczyła z czasem 24.08, który jednocześnie jest jej nowym rekordem życiowym.

Za tydzień utalentowana biegaczka wystartuje w seniorskich mistrzostwach Polski, gdzie poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej. Stefanowicz obecnie reprezentuje AZS-AWF Katowice. Największy sukces osiągnęła dwa lata temu, gdy została wicemistrzynią świata juniorek młodszych w biegu na 100 m.