Komendant odchodzi na emeryturę

Karol Fajer, szef bytomskich policjantów żegna się ze służbą. W Policji przepracował blisko trzy dekady.

Byt 35 543320

- Czas, który poświęciłem służbie w jednostkach Policji - łącznie 28 lat w mundurze - jest dla mnie najważniejszym okresem w moim życiu. Bardzo cieszy mnie fakt, że przez te wszystkie lata miałem przyjemność poznać na swojej drodze tak wielu wspaniałych, zaangażowanych i wyrozumiałych ludzi, którzy służą i pracują w Policji - napisał insp. Karol Fajer w liście do policjantek, policjantów i pracowników cywilnych bytomskiego garnizonu.

Karol Fajer służył w Policji od początku lat 90-tych. Pomiędzy 1992 a 1999 r. pracował w Komisariacie Policji w Radzionkowie, a później na Stroszku. W 1999 r. awansował na stanowisko specjalisty w Wydziale Kryminalnym KMP w Bytomiu, a cztery lata później został jego naczelnikiem. W 2010 r. pełnił funkcję komendanta komisariatu przy ul. Rostka w Bytomiu. Po dwóch latach decyzją szefa śląskiego garnizonu został I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach. Kierowanie bytomską jednostką powierzono mu w połowie 2015 r., gdy przejął tę rolę od Andrzeja Szymczyka, awansowanego wówczas na stanowisko zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

W piątek Karol Fajer pożegnał się z mundurem po 28 latach służby. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusz Krzystyniak złożył podziękowania i przekazał wyrazy uznania za wieloletnią służbę, życząc mu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

fot. KWP Katowice

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Policjant zabezpiecza lewe papierosy

Tysiące lewych papierosów w mieszkaniu i samochodzie

podpalenie-samochodu-bytom

Podpalenie samochodu przy ulicy Małgorzatki

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Witczaka i Sandomierskiej

Ul. Witczaka tymczasowo nieprzejezdna

Utrudnienia na A1 w Bytomiu. Zapalił się samochód

Utrudnienia na A1 w Bytomiu. Zapalił się samochód

Byt oklkkkk

Pożar przy ul. Kochanowskiego. Niewykluczone,...

Byt 39 652585

Kronika Policyjna: 19 kwietnia [przegląd]