Kronika Policyjna: 18 lutego [przegląd]

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 542941

Włamywacze w rękach policjantów

Mundurowi z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego w niedzielę zatrzymali włamywaczy. Dwóch mężczyzn i dwie kobiety włamali się do mieszkania przy ul. Mickiewicza i wynieśli z mieszkania sprzęt gospodarstwa domowego. Stróże prawa odzyskali skradziony mienie. W poniedziałek sprawcy usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

W niedzielę policjanci z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego zostali powiadomieni o włamaniu do mieszkania przy ulicy Mickiewicza. Łupem złodziei padła pralka, lodówka, telewizor i piecyk gazowy. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania włamywaczy. Śledczy z komisariatu w krótkim czasie ustalili złodziei i odzyskali skradzione mienie. Okazali się nimi 25- i 45-latek oraz 34- i 68-latka. Bytomianie trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek usłyszeli zarzuty. Teraz odpowiedzą przed prokuratorem. Grozi im do 10 lat więzienia.

Oszustka w rękach policji

Śledczy z Komisariatu przy ul. Chrzanowskiego w czwartek zatrzymali 47-letnią oszustkę. Kobieta prowadząc Agencję Usług Bankowych oszukała 52 osoby wzbogacając się o ponad 60 tysięcy. Oszustka trafiła do policyjnego aresztu. W piątek usłyszała zarzuty i została doprowadzona do prokuratury. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Po kilkumiesięcznym śledztwie policjanci z II Komisariatu w czwartek zatrzymali 47-letnią mieszkankę Bytomia. Kobieta prowadziła Agencję Usług Bankowych w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej 94. Oszustka przyjmowała wpłaty pieniędzy najczęściej za czynsz, których następnie nie przekazywała do odbiorcy. W ten sposób oszukała 52 osoby wyłudzając w sumie ponad 60 tysięcy złotych. Kobieta noc spędziła w policyjnym areszcie. Bytomianka usłyszała już zarzuty. Za te przestępstwa grozi jej do 8 lat za kratami.

Jechali na "podwójnym" gazie

Mundurowi z bytomskiej drogówki zatrzymali 2 kierowców po spożyciu alkoholu. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli do 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za te wykroczenia grozi im zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat oraz grzywna do 5 tysięcy.

W ramach codziennych patroli mundurowi kontrolują stan trzeźwości na bytomskich drogach. W czwartek policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prowadzili samochód po spożyciu alkoholu. Pierwszy z nich kierując pojazdem Kia wpadł w ręce mundurowych przy ul. Łagiewnickiej. Drugi jechał ul. Dąbrowa Miejska swoim Volkswagenem. Mężczyźni mieli do 0,5 promila alkoholu w organizmie. Wydział Wykroczeń skieruję wnioski o ukaranie do Sądu. Grozi im zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat oraz grzywna do 5 tysięcy.

Przypominamy, żeby nie prowadzić samochodu po alkoholu

Zatrzymani z narkotykami

W czwartek policjanci z Bytomia zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków. Pierwszy z nich posiadał marihuanę w swoim mieszkaniu przy ul. Żeromskiego. Drugi poszukiwany przez KMP Chorzów posiadał amfetaminę w mieszkaniu przy ul. Smolenia. 23 i 29-letni mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz odpowiedzą przed prokuratorem. Grozi im do 3 lat więzienia.

W czwartek dwaj mężczyźni wpadli w ręce stróży prawa za posiadanie narkotyków. Pierwszy z nich została zatrzymany przez kryminalnych w Stroszku. 23-latek w mieszkaniu przy ul. Żeromskiego posiadał blisko gram marihuany. Kolejny to poszukiwany przez KMP w Chorzowie. Został zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego. Mężczyzna w mieszkaniu przy ul. Smolenia posiadał ponad 3 gramy amfetaminy. Bytomianie usłyszeli już zarzuty. Teraz odpowiedzą przed prokuratorem. Grozi im do 3 lat więzienia.

Policyjny dozór za posiadanie narkotyków

Narkotyki, z których można uzyskać 200 porcji marihuany nie trafią na bytomskie ulice. Kryminalni z komendy miejskiej zabezpieczyli narkotyki w mieszkaniu przy ulicy Strzelców Bytomskich, w ich znalezieniu pomógł policyjny pies. Do sprawy zatrzymano 18-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

200 działek dilerskich marihuany można uzyskać z narkotyków zabezpieczonych przez bytomskich kryminalnych. Prowadzili oni działania przeciwko przestępczości narkotykowej. Wynikiem ich pracy został zatrzymany mężczyzna. 18-latek w mieszkaniu przy ul. Strzelców Bytomskich ukrywał narkotyki. Stróże prawa przy pomocy psa tropiącego znaleźli 200 gram marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków to 5 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 18 – latek usłyszał już zarzuty. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu 3 lat więzienia.

Wpadł z narkotykami

Bytomscy policjanci zatrzymali 37-latka, który ukrywał marihuanę w mieszkaniu przy ul. Felińskiego. Mężczyzna miał ponad 4 porcje marihuany. Bytomianin usłyszał już zarzut. Teraz odpowie przed prokuratorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Kryminalni z bytomskiej komendy, prowadząc działania przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 37-latka, który w swoim mieszkaniu w przy ulicy Felińskiego ukrywał narkotyki. Stróże prawa przejęli marihuanę, z której można przygotować ponad 4 działki dilerskie. Bytomianin został przewieziony do bytomskiej komendy. Śledczy przedstawili mu zarzut. Teraz mężczyzna odpowie przed prokuratorem. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Kradzież prądu w Szombierkach

Policjanci z Szombierek wspólnie z pracownikami firmy dostarczającej energię elektryczną sprawdzali stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzież prądu. „Lewe” podłączenie zlikwidowano w mieszkaniu przy ul. Małgorzatki. Sprawcy grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Kontrolerzy z firmy energetycznej wspólnie z policjantami z komisariatu z Szombierek przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ulicy Małgorzatki. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili przypadek podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącze zostało zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Przypominamy, że tego typu nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej grożą pożarem lub porażeniem prądem. Za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat więzienia.

Areszt dla 33-latka za rozbój

Tymczasowy areszt dla 33-letniego mieszkańca Świętochłowic zastosował Sąd. Sprawca w minionym tygodniu pobił 25-latka. Mężczyźni spotkali się celem dokonania transakcji kupna sprzedaży narkotyków. Diler pobił kupującego po czym wsiadł do jego samochodu i odjechał. Mężczyźnie grozi teraz do 12 lat więzienia.

W minionym tygodniu stróże prawa z komendy zostali powiadomieni o rozboju. Z ustaleń śledczych wynikało, że pokrzywdzonym jest 25-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Do przestępstwa doszło przy ul. Młodzieżowej to tam pokrzywdzony spotkał się ze sprawcą celem zakupu amfetaminy. Podczas spotkania doszło do sprzeczki, gdzie diler groził 25-latkowi a następnie go uderzył i odjechał jego samochodem. Zaalarmowani policjanci po ustaleniu okoliczności zdarzenia następnego dnia zatrzymali 33-latka. Stróże prawa znaleźli u niego narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

Nietrzeźwy kierowca

Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał kierowca Audi. Mężczyzna został zatrzymany w zeszły poniedziałek przez policjantów ruchu drogowego. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje bytomski sąd.

W zeszły poniedziałek policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. 40-letni mieszkaniec Bytomia wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli na ul. Gruntowej. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Amatorowi "jazdy na podwójnym gazie" zatrzymano prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

awaria tramwaju Bytom

Awaria tramwaju linii nr 6 wysokości Osiedla Arki Bożka.

Bytomski4 39 215396

Pobito i okradziono kobietę. Sprawca zatrzymany

Bytomski4 kolnar

Kolejne zatrzymania za narkotyki

Bytomski2 641121747

Naćpali się a potem rzucali zniczami

Bytomski2 1372253943

Fałszywy alarm bombowy w UM

Bytomski2 kradziez pradu

CENTRUM: Kolejne przypadki kradzieży prądu