Dwa medale i rekord Polski. Stefanowicz nie zwalnia tempa

Magdalena Stefanowicz ma za sobą wspaniały okres. Tym razem święciła sukcesy podczas seniorskich mistrzostw Polski. W dwa tygodnie zdobyła cztery medale.

Byt stef

Najpierw były młodzieżowe mistrzostwa Polski. Magdalena Stefanowicz wywalczyła srebro w biegu na 60 metrów oraz złoto na swoim koronnym dystansie 200 metrów. To rozbudziło jej apetyt przed seniorskimi mistrzostwami kraju, które tydzień później odbyły się w Toruniu.

Bytomianka startowała w trzech konkurencjach. Zaczęła od dystansu 60 m. Nasza sportsmenka awansowała do finału, ale w nim została zdyskwalifikowana. Potknięcie jednak szybko sobie wynagrodziła.

W kwalifikacjach biegu na 200 metrów uzyskała trzeci czas. W finale potwierdziła świetną formę i zdobyła brązowy medal z czasem 24,26. Pierwsze miejsce wywalczyła Martyna Kotwiła, a drugie Agata Forkasiewicz.

Na koniec została sztafeta 4x200 m. Stefanowicz obecnie reprezentuje AZS-AWF Katowice i z tym zespołem wywalczyła złoty medal. W dodatku jej drużyna ustanowiła nowy klubowy rekord Polski z czasem 1:36,65.

- Z uśmiechem na twarzy wracam do domu. 2 tygodnie = 4 medale mistrzostw Polski. Chwila odpoczynku i ruszamy z robotą na sezon letni. Nie ukrywam, cele są wysoko postawione! - skomentowała biegaczka na Facebooku.

Magdalena Stefanowicz jest w gronie najzdolniejszych lekkoatletek młodego pokolenia. Na razie jej kariera rozwija się modelowo. 18-latka powoli przebija się w seniorskich biegach i pozostaje trzymać kciuki, by w przyszłości przywoziła medale z największych imprez.

fot. Facebook/Magdalena Stefanowicz

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polonia lks koszykowka 2 liga

Niech w Skarpie znowu będzie gorąco

Hokeistki Polonii Bytom będą bronić tytułu

Czas na walkę o złoto. Hokeistki zameldowały się w finale

Hokej DSC 9153m

40 bramek w dwa dni. Znakomity weekend bytomskiego hokeja

Bieg po asfalcie

Pobiegną, aby pomóc 9-latkowi po wypadku

241419936 1803836836469119 453993182800662296 n

Przedszkolaki na boisko. Polonia Bytom prowadzi nabór

Byt korty

Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym...

Byt 11

Polonia Bytom otworzyła oferty ws. budowy...