Przebudują skrzyżowanie na Pogodzie

Kierowców czekają spore utrudnienia. Tramwaje Śląskie zabierają się za przebudowę newralgicznego skrzyżowania w miejscu przecięcia dwóch dróg krajowych.

Byt skrzyzowanie chorzowska witczaka

Od roku trwają prace budowlane na ulicy Katowickiej. Główną przyczyną podjęcia tej inwestycji jest przebudowa torowiska tramwajowego, które docelowo ma się znaleźć na środku jezdni. Przy okazji wymieniane są instalacje podziemne i powstają nowe chodniki, miejsca parkingowe, ścieżka rowerowa, natomiast sieć trakcyjna jest przewieszana z budynków na nowe słupy.

Dotąd prace obejmowały odcinek ulicy Katowickiej od placu Sikorskiego do ul. Chorzowskiej, jednak docelowo torowisko ma zostać wymienione aż do ul. Siemianowickiej. To oznacza, że czekają nas roboty na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Katowickiej, Chorzowskiej (DK79), Witczaka i Siemianowickiej (DK94), przez które każdej doby przejeżdżają tysiące samochodów.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów poinformował, że przebudowa skrzyżowania ruszy już w najbliższy poniedziałek, 25 lutego. Na drodze pojawiły się już pachołki, za pomocą których wkrótce zostanie wyznaczona nowa organizacja ruchu. Skrzyżowanie na szczęście nie zostanie całkowicie zamknięte, lecz dla zachowania płynności ruchu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a na pewnych relacjach będą obowiązywać objazdy.

Na ul. Chorzowskiej w rejonie skrzyżowań z ul. Miarki i Siemianowicką zostaną zwężone pasy ruchu, a część skrzyżowania na wysokości wlotu ul. Katowickiej zostanie wyłączona z ruchu. Z kolei po ul. Siemianowickiej w kierunku centrum na odcinku od ul. Kochanowskiego będą mogły poruszać się tylko pojazdy komunikacji miejskiej, służb miejskich, zaopatrzenia i pojazdy budowy oraz samochody mieszkańców dojeżdżających do posesji. W przeciwnym kierunku (w stronę Piekar Śląskich) ruch będzie odbywać się bez ograniczeń.

Dla pojazdów ciężarowych wytyczono objazd do Śródmieścia trasą: ul. Siemianowicka - Al. Jana Pawła II - ul. Stara (Piekary Śląskie) - ul. Witczaka, natomiast dla pozostałych pojazdów wyznaczono następującą trasę: ul. Siemianowicka - Al. Jana Pawła II - ul. Chorzowska. Dokładny schemat objazdu.

Pierwszy etap prac na skrzyżowaniu ma potrwać do 10 marca. Po tym terminie ponownie ma się zmienić organizacja ruchu. Będziemy na bieżąco informować o zmianach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości