Z Rynku na lotnisko

Wirtualna podróż z samego serca Bytomia aż na płytę lotniska Chopina w Warszawie? Teraz to możliwe dzięki specjalnej multimedialnej instalacji „Schody do Kariery”, która pojawi się jutro na Rynku.

Byt schody lotniskowe rynek

To pionierskie rozwiązanie pozwala na przedstawienie w wirtualnej rzeczywistości realiów pracy na lotnisku. Aby zanurzyć się w cyfrowym świecie wystarczy założyć specjalne gogle, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami doświadczonego koordynatora lotu LS Airport Service.

- Korzystając z gogli generujących trójwymiarowy obraz przestrzeni w technice Virtual Reality 360, chętni będą mogli zobaczyć jak wygląda praca na lotnisku związana z obsługą naziemną samolotów, pasażerów, bagaży oraz przesyłek lotniczych - mówi Beata Kołodziejczyk, dyrektorka Technikum nr 4.

Instalacja będzie czynna od środy, 27 lutego, do piątku, 1 marca, w godzinach od 9.00 do 18.00.

- Przy pomocy nowoczesnej technologii filmowej przeniesiemy widzów na płytę warszawskiego lotniska, tuż pod nos lądującego z Toronto Dreamlinera. Odwiedzający nasze stoisko zobaczą na własne oczy jak wygląda rozładunek i załadunek samolotu, wejdą do luku bagażowego, wypchną razem z nami samolot na pas startowy. Zobaczą rzeczywistość, do której na co dzień dostęp mają wyłącznie profesjonaliści LS Airport Services - dodaje Sebastian Grochala, rzecznik prasowy LS Airport Services. Wypada dodać, że jest to największa w Polsce spółka zajmująca się handlingiem, czyli obsługą naziemną samolotów pasażerskich, prywatnych, wojskowych i rządowych. Współpracuje z 50 przewoźnikami lotniczymi z całego świata.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali również Lotnicze Koło Fortuny, w którym będzie można wykazać się swoją wiedzą z zakresu lotnictwa oraz wygrać lotnicze niespodzianki. To jednak nie wszystko, ponieważ multimedialne narzędzie stanowi jedynie dopełnienie organizowanej w bytomskim Technikum nr 4 IX Ogólnopolskiej Konferencji Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych. Odbywa się ona w Bytomiu nie bez przyczyny. Technikum nr 4 należy do wąskiego grona kilkunastu szkół w Polsce, które współpracują z firmą LS Airport Services i LS Technics, w ramach projektu LS Academy, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzięki temu uczniowie już podczas edukacji szkolnej wdrażają się do przyszłej pracy i poznają lotnicze środowisko. Mogą też uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez ekspertów Spółek z Grupy LS. Dodatkowo, podczas wizyt na lotnisku poznają „od kuchni” kulisy pracy w porcie lotniczym. Odbywają tam też praktyki, a po ukończeniu szkoły mogą podjąć pracę.

Jak informują organizatorzy wydarzenia, w programie kilkudniowej konferencji zawarto m.in. omówienie spraw dotyczących podstaw programowych oraz programów nauczania dla zawodów branży lotniczej. Uczestnicy będą mogli nie tylko zwiedzić lotnisko oraz hangary w Pyrzowicach, ale i od podszewki poznać specyfikę pracy w porcie lotniczym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?