Ucieczka z miejsca wypadku nie popłaca. 74-latek zatrzymany

Potrącił kobietę, a następnie uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy. Na szczęście kierowca nie uniknie konsekwencji, bo namierzono go dzięki miejskiemu monitoringowi.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w drugiej połowie lutego. W godzinach popołudniowych 65-letnia kobieta została potrącona, gdy przechodziła przez jezdnię na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Piekarskiej. W całej sprawie najbardziej oburzający był fakt, że sprawca uciekł z miejsca wypadku.

Ofiara trafiła do szpitala ze złamaną ręką, a policja rozpoczęła śledztwo. Świadkowie nie zapisali numerów rejestracyjnych pojazdów, więc pozostało liczyć na nagrania z miejskiego monitoringu. Okazało się, że tam znajduje się odpowiedź.

Analiza nagrań pomogła w zidentyfikowaniu pojazdu, a następnie ustaleniu, kto nim kierował. Okazało się, że to 74-letni mężczyzna. W trakcie zatrzymania na samochodzie nadal były ślady potrącenia.

Mężczyzna ma teraz poważne problemy. Już wcześniej ustalono, że potrącona kobieta prawidłowo przechodziła przez jezdnię, a więc wina leży po jego stronie. W dodatku uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanej. Za to grozi mu do 5 lat więzienia. Na razie 74-latkowi odebrano prawo jazdy, a areszt opuścił po wpłaceniu 5 tys. zł kaucji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Poszukiwany mezczyzna przez bytomska policje

Bytomska Policja szuka tego mężczyzny. Znasz go?

Bytom pożar trawy 1

Dym nad Rozbarkiem

Radzionków wypadek

Wypadek w Radzionkowie. Samochód przewrócił się na bok

Ziemia szombierki

Śmierdząca kopa w Szombierkach

Byt ok

Wypadek na ul. Chorzowskiej. DK79 w kierunku...

Byt wypadekk

Śmiertelny wypadek na granicy Piekar Śląskich i...