Teren naprzeciw M1 znajdzie inwestora?

Pusty teren w pobliżu bytomskiego węzła autostrady A1 może wkrótce zmienić właściciela. Spółka Mostostal Zabrze podpisała przedwstępną umowę sprzedaży blisko 25 hektarów przy ul. Strzelców Bytomskich.

Byt teren mostostalu dk11 bytom

To kolejne podejście Mostostalu do zbycia tego terenu. W 2014 roku firma podpisała umowę przedwstępną z Grupą Pinnacle, której miała sprzedać pakiet gruntów w kilku miastach województwa śląskiego, w tym działki naprzeciw Centrum Handlowego M1 w Bytomiu. Inwestor zamierzał wybudować na nich hale przemysłowe i logistyczne, jednak projekt nie doszedł do skutku.

Mostostal Zabrze przez kolejne lata poszukiwał chętnych na swoje nieruchomości. W tym czasie spółka zorganizowała konkurs dla studentów na zagospodarowanie terenu przy ul. Strzelców Bytomskich. W lutym firma poinformowała w komunikacie giełdowym, że zawarła umowę przedwstępną sprzedaży działek położonych w Bytomiu o łącznej powierzchni 24,7 ha. To oznacza, że udało się znaleźć nabywcę.

https://www.youtube.com/watch?v=7J8yhp2pSK0

Ostateczna umowa zostanie podpisana po spełnieniu określonych warunków polegających m.in. na przeprowadzeniu przez kupującego badania prawnego i technicznego nieruchomości oraz uzyskaniu decyzji administracyjnych niezbędnych do realizacji planowanej inwestycji. Kluczowym warunkiem jest nieskorzystanie przez Gminę Bytom z przysługującego jej prawa pierwokupu. Przed podjęciem decyzji w tej sprawie miasto chce wpierw zapoznać się z warunkami umowy.

Ze względu na duży rozmiar planowanej inwestycji i związany z tym proces przygotowań ostateczny termin zawarcia umowy sprzedaży wyznaczono na trzeci kwartał 2020 roku. Obie strony zobowiązały się jednak, że dołożą wszelkich starań, by transakcja jak najszybciej doszła do skutku. Cena sprzedaży terenu naprzeciw M1 Bytom ma wynieść ok. 25,4 mln zł.

Teren należący do Mostostalu Zabrze jest bardzo atrakcyjnie położony. Od północnego-zachodu sąsiaduje z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, a przy południowo-wschodnim narożniku nieruchomości znajduje się węzeł autostrady A1. Z kolei wzdłuż całego terenu przebiega Droga Krajowa nr 11 oraz linia kolejowa łącząca Górny Śląsk z Pomorzem.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości