Zbigniew Bryjak nowym dyrektorem OSiR

Słynny bytomski hokeista będzie kierować pracami Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przed nim wiele wyzwań, z którymi musi się zmierzyć w krótkim czasie.

Byt Zbigniew Bryjak400x600 400x600

Ostatnimi czasy było nerwowo w bytomskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Dotychczasowy dyrektor Robert Ky zrezygnował z funkcji. Jedną z przyczyn były problemy z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią w Szombierkach. Dość szybko udało się znaleźć człowieka, który przejął po nim ster.

Miejską jednostką kieruje już Zbigniew Bryjak. To była gwiazda hokejowej Polonii Bytom. Z niebiesko-czerwonymi sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo kraju. Z reprezentacją Polski grał w igrzyskach olimpijskich w Calgary i trzech turniejach finałowych mistrzostw świata.

Po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem. Przez wiele lat prowadził grupy młodzieżowej Polonii Bytom. Teraz czeka go prawdopodobnie największe wyzwanie w karierze.

Bryjak od razu musi zakasać ręce do pracy. Głównym priorytetem jest opracowanie nowych zasad dzielenia środków na szkolenie młodzieży przez bytomskie kluby sportowe. Nowe władze miasta już w trakcie kampanii wyborczej zapowiadały, że za ich rządów ma być sprawiedliwie i transparentnie. Do tej pory nie ma jasnych kryteriów, przez co jedne kluby dostają znacznie większe pieniądze w przeliczeniu na jedno dziecko od drugich.

Kolejnym wyzwaniem jest bytomska infrastruktura sportowa, która lata świetności ma za sobą. Problemy z lodowiskiem są powszechnie znane i trwają prace nad doprowadzeniem do budowy nowego obiektu. OSiR ma pod sobą także m.in. boiska piłkarskie w Karbiu i Szombierkach, basen kryty i odkryty, czy trzy hale sportowe. Każdy z tych obiektów od dawna prosi się o inwestycje.

fot. TMH Polonia Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 988870 660904043963474 6234384361988511879 n

Bytomscy karatecy z workiem medali

Zwycięstwo bytomskich tenisistów

Hokej: dwa mecze, dwa przegrane

Bytomski4 polonia barak

Polonia Bytom ukarana przez PZPN

Bytomski4 polrybnik

Koszykarska Polonia wygrała

Bytomski2 pilka

W piątek zagra Polonia w sobotę Szombierki

Szombierki Bytom rozegrały ostatnie mecz w sezonie