Bytomianie wybrali kogo chcą na Dniach Bytomia

Dni Bytomia 2019 coraz bliżej. Tegoroczne święto miasta potrwa dwa dni. Imprezę zaplanowano na 22 i 23 czerwca. Kto wystąpi dla bytomian? Tego jeszcze nie wiemy, jednakże dziś prezydent Mariusz Wołosz podał wstępne wyniki internetowej sondy.

Byt dni bytomia 2013

Prestiż Dni Bytomia z roku na rok sukcesywnie maleje. Po spektakularnej klapie frekwencyjnej ostatniego święta miasta pojawiła się szansa na poprawę. Tym razem władze miasta pozwoliły mieszkańcom na wybranie zespołów, które uświetnią jubileusz. Do tego celu miała służyć internetowa sonda, za pomocą której bytomianie głosowali na swoich ulubionych artystów, zarówno na ogólnokrajowe gwiazdy, jak i lokalnych muzyków.

W głosowaniu wzięło udział ponad 2 tys. internautów. Wśród artystów, na których bytomianie oddali najwięcej głosów są: Kamil Bednarek, Piękni i młodzi, Agnieszka Chylińska, Lemon, Coma, Long & Junior, Happysad, Cleo oraz Bezimienni. - Do nich zostało skierowane zaproszenie do udziału w Dniach Bytomia - zapowiedział prezydent Mariusz Wołosz.

Czy jednak muzycy ci przyjadą? Jak poinformował prezydent, ostateczna informacja, kto przyjął propozycję i jak będzie wyglądał szczegółowy program Dni Bytomia, zostanie podana niebawem.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Roman Kostrzewski pogrzeb Bytom

Pogrzeb Romana Kostrzewskiego, lidera zespołu Kat, w Bytomiu

Gra miejska "Strefa B(ytom). Futurologia i ekologia"

Gra miejska i teatralna z bytomskimi zwierzakami już 20.10

Byt tryptyk

Wysokie ogrodzenie zasłonięte czarną folią. Co...

Byt sala opery slaskiej

Odznaczono śląskich medyków i śląskie władze

Byt kino

Kino plenerowe startuje już dzisiaj

Czarodziej Śląska przedstawia

Bytomski2 DSC01vs262

"Wykluczeni" tańczą dalej - VIDEO