Wichury w Bytomiu. Kierowca uciekł przed drzewem [VIDEO]

W ostatnich dniach bardzo mocno wieje w Bytomiu. W wielu rejonach miasta wiatr powalił tablice reklamowe i drzewa. Na ul. Witczaka jeden z kierowców cudem uniknął zderzenia ze spadającym konarem. Zarejestrowała to prywatna kamera monitoringu.

Byt drzewo ul witczaka bytom

Najgorsza sytuacja była w sobotę, 9 marca. Według prognoz prędkość wiatru miała osiągać nawet 110 kilometrów na godzinę. Relacje kierowców na facebookowej grupie Informacje Drogowe Bytom i Okolice potwierdzają, że warunki były trudne. Wiatr powalił drzewa m.in. na ulicach Strzelców Bytomskich, Stolarzowickiej, Rydza-Śmigłego, Piekarskiej oraz Nowaka-Jeziorańskiego. Sytuacja była na tyle poważna, że wieczorem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców regionu SMS-y z ostrzeżeniem, by nie wychodzić z domów i nie zostawiać samochodów w pobliżu drzew.

Na ulicy Witczaka około południa wiatr złamał drzewo stojące na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Staffa a Gallusa. Ten moment zarejestrował monitoring zamontowany na prywatnym budynku. Na filmie udostępnionym w internecie widzimy, jak drzewo łamie się dokładnie wtedy, gdy tuż obok niego przejeżdża srebrna osobówka. Jej kierowca cudem uniknął zderzenia. Gdyby auto znalazło się w tym miejscu ułamek sekundy wcześniej, to pień trafiłby wprost na jego dach.

https://www.youtube.com/watch?v=or5OZAOCSns

Straż pożarna miała wczoraj pełne ręce roboty. Interweniowano około 30 razy. Dziś na szczęście już tak mocno nie wieje, jednak mimo wszystko przestrzegamy kierowców, by uważać na drodze.

fot. Magnez TC

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Plac Słowiański

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. śmierci 12-latka

OSP Stolarzowice

OSP Stolarzowice w ścisłej czołówce wśród ochotników

Oslepiajace swiatla samochodu

Sprawdź czy nie oślepiasz

Ul chorzowska streetview

Jeden to za mało. Kierował mimo PIĘCIU zakazów!

Byt 174087934 199595191718003 6206107919792424593 n

Wiesz, gdzie mogą przebywać te osoby? Jak...

Byt bobik

Masz psa? Zmieniły się przepisy. Sprawdź na co...