Znów pojedziemy po 2 pasach na Chorzowskiej

Od dwóch tygodni trwa przebudowa newralgicznego skrzyżowania ul. Chorzowskiej z Katowicką i Siemianowicką. Z powodu zwężenia w tym miejscu korkuje się niemal cały Bytom. Teraz sytuacja powinna się poprawić.

Byt skrzyzowanie siemianowicka chorzowska

Prace na skrzyżowaniu ruszyły 25 lutego. Od tego czasu udało się wykonać przejazd tramwajowy, na który teraz zostanie przeniesiony ruch. Dzięki temu w poniedziałek 11 marca kierowcy jadący ul. Chorzowską (DK79) będą mogli znów poruszać się po dwóch pasach w kierunku centrum. Prace natomiast przeniosą się w stronę ulicy Siemianowickiej (DK94).

Z tego względu nie będzie już możliwości, by skręcić z ul. Chorzowskiej na Siemianowicką. Dla samochodów poruszających się w kierunku Krakowa zostanie wyznaczony objazd ul. Witczaka - Kędzierzyńską - al. Jana Pawła II do ul. Siemianowickiej. Autobusy z kolei będą poruszać się trasą ul. Witczaka - Brzezińska - Kochanowskiego, co będzie wiązać się z pewnymi ograniczeniami w parkowaniu na tych ulicach.

Kierowcy jadący ul. Siemianowicką do Śródmieścia będą kierowani na al. Jana Pawła II, skąd będą mogli zjechać na ul. Chorzowską i kontynuować jazdę do centrum Bytomia. Identyczny objazd będzie obowiązywać również autobusy, dlatego na czas przebudowy skrzyżowania zostanie wyłączony z użytkowania przystanek "Rozbark Siemianowicka" - zamiast niego autobusy nr 42, 85, 91, 148 i 185 będą zatrzymywać się na przystankach "Teatr Tańca Rozbark" na ul. Chorzowskiej i "Pogoda" na ul. Witczaka.

Odcinek ul. Siemianowickiej od Chorzowskiej do Kochanowskiego będzie całkowicie wyłączony z ruchu za wyjątkiem dojazdu do parkingu przy kamienicy nr 7. Po dalszym fragmencie od ul. Kochanowskiego do węzła z al. JPII będą mogły poruszać się wyłącznie pojazdy mieszkańców, zaopatrzenia, służb miejskich i pojazdów budowy.

Drugi etap prac na skrzyżowaniu powinien potrwać do 19 kwietnia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji