Becek przeszedł rewolucję

Koniec z zamkiem Gargamela! Bytomskie Centrum Kultury przeszło metamorfozę na zewnątrz, ale największe zmiany dokonały się wewnątrz budynku. Dzięki nim gmach przy placu Karin Stanek stał się jednym z nowocześniejszych obiektów tego typu w regionie.

Byt becek po remoncie

Poprzednie remonty przeprowadzane w Beceku były zaledwie cząstkowe i nie usuwały w pełni mankamentów przestarzałej infrastruktury. Jedna z ostatnich inwestycji w ten obiekt zakończyła się przyznaniem placówce Betonowej Kostki, czyli architektonicznej antynagrody. Nic dziwnego, bo po przeprowadzeniu termomodernizacji przed kilkoma laty wyglądał jak współczesna wariacja na temat zamku Gargamela.

Te błędy naprawiono dzięki pozyskaniu unijnych funduszy w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Kosztem 7,8 mln zł budynek przeszedł gruntowną modernizację. W jej wyniku odnowiono elewację, spełniono wymogi przeciwpożarowe, wybudowano windę i inne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych oraz wyremontowano część pomieszczeń. Za sprawą tej inwestycji w Beceku będzie mogło się jeszcze więcej dziać, ponieważ dzięki przebudowie wygospodarowano dodatkowe sale do organizacji mniejszych wydarzeń.

Ważną część rewitalizacji gmachu przy placu Karin Stanek stanowiła odnowa głównej sali na ok. pół tysiąca widzów, gdzie wymieniono całą mechanikę sceny, nagłośnienie oraz oświetlenie. Dużą zmianę przeszła też dawna sala baletowa, w której dziś mieści się supernowoczesna sala kinowa. Wyposażono ją w 95 komfortowych miejsc, projektor laserowy oraz system dźwięku Dolby Surround 7.1. Dla upamiętnienia kultowego bytomskiego kina nadano jej nazwę Gloria. Dzięki niej kino w Beceku będzie teraz grać premierowo i przez wszystkie dni w tygodniu.

Po przebudowie BCKino będzie dużą konkurencją dla Cinema City, bowiem filmy będą mogły być wyświetlane aż na trzech różnych salach. Znane są już ceny biletów, które również będą bardzo konkurencyjne. Bilet na seanse 2D będzie kosztować zaledwie 15 zł, seanse 3D będą w cenie 17 zł, a pokazy w małej sali Ki-Nowej oraz w ramach Klubu Filmowego będą kosztować 13 zł. Do tego z kartami rodzina 3+ oraz Seniora będzie można korzystać z dodatkowych obniżek.

Dużym udogodnieniem dla gości Beceku będzie nowy system biletowy, który umożliwi już nie tylko samą rezerwację miejsc przez internet, ale także zakup biletów elektronicznych. Z tego samego rozwiązania korzysta m.in. Opera Śląska, Teatr Rozrywki, katowickie kina Silesia Film i Pałac Kultury Zagłębia. Teraz do tego grona dołączyło również Bytomskie Centrum Kultury.

Bytomskie Centrum Kultury zostanie ponownie otwarte w pierwszy weekend przyszłego miesiąca. Od 5 do 7 kwietnia będą miały miejsce Dni Otwarte, w trakcie których będzie można zobaczyć na własne oczy, jaką metamorfozę przeszła siedziba miejskiej instytucji. Na te dni zaplanowano również szereg dużych wydarzeń, w tym m.in.: koncerty Katarzyny Nosowskiej i Marcina Sójki, występ kabaretu Grupa MoCarta oraz retransmisja baletu Teatru Bolshoi w jakości HD. Do tego odbędą się jeszcze zajęcia dla dzieci i parada muzyków z grupy Bloco Central z Rynku do Beceku.

Więcej informacji na temat imprez z okazji otwarcia Beceku można znaleźć na jego stronie internetowej.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon