Andrzej Brzozowski nowym komendantem bytomskiej policji

Zmiany w bytomskiej policji stały się faktem. Od teraz w naszym mieście działaniami tych służb będą kierować Andrzej Brzozowski oraz Michał Sokołowski. Obaj ostatnio pracowali w Świętochłowicach, a wcześniej w Piekarach Śląskich.

Byt 60 442095 g

W lutym tego roku dotychczasowy komendant policji w Bytomiu odszedł na emeryturę. Karol Fajer pełnił służbę przez 28 lat. Na to stanowisko awansował w 2015 roku, zastępując Andrzeja Szymczyka.

Teraz przyszedł czas na nowego człowieka. W siedzibie wojewódzkiej policji oficjalnie mianowano nowego inspektora oraz jego zastępcę. Szefem bytomskiej policji został inspektor Andrzej Brzozowski, a jego zastępcą nadkomisarz Michał Sokołowski.

Obaj funkcjonariusze ostatnio pracowali w Świętochłowicach, gdzie pełnili te same funkcje. Brzozowski zaczął pracować w policji w 1992 roku. Był m.in. naczelnikiem pionu ds. zwalczania przestępczości gospodarczej w Chorzowie. Potem został zastępcą komendanta w Piekarach Śląskich i podlegał mu wydział kryminalny. Stamtąd trafił do Świętochłowic.

Nowy bytomski komendant bardzo dobrze zna się ze swoim zastępcą. Brzozowski współpracował z Sokołowskim już w Piekarach Śląskich. Ten drugi wówczas był naczelnikiem wydziału kryminalnego.

Na koniec ciekawostką jest fakt, że dotychczasowy zastępca komendanta KMP w Bytomiu podkomisarz Bogdan Kołodziej został mianowany nowym szefem policji w Świętochłowicach.

fot. KMP Świętochłowice

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Policja

Policyjny pościg za kierowcą BMW ulicami Bytomia

Papierosy bez znaków akcyzy, Bytom

Miał 14 tys. nielegalnych papierosów w warsztacie w Bytomiu

Wypadek na ul. Chorzowskiej w stronę Bytomia

Wypadek na ul. Chorzowskiej w stronę centrum

Jeden z zatrzymanych 19-latków

19-latkowie pobili kobietę na ulicy. Zwróciła im uwagę

Byt wypadek dworzec1

Karambol przed dworcem w Bytomiu. BMW w...

Byt pozar bobrek

Znów paliło się na Bobrku. Strażacy mają pełne...